هراس در اردوگاه حامیان جمهوری اسلامی؛ حزب‌الله لبنان اعلام کرد از تشدید درگیری با اسرائیل پرهیز می‌کند

صدای آمریکا: همزمان با انتشار اخبار متناقض از نحوه واکنش اسرائیل به حملات موشکی و پهپادی اخیر جمهوری اسلامی، شبه‌نظامیان منطقه‌ای حامی حاکمان ایران، از جمله حزب‌الله لبنان می‌گویند به دنبال تشدید تنش‌ها نیستند.

نعیم قاسم نفر دوم شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان روز پنجشنبه ۳۰ فروردین در مصاحبه با ان‌بی‌سی نیوز گفت: حزب‌الله تصمیم گرفته تا حملات چند ماهه خود از مرز جنوبی لبنان به اسرائیل را کاهش دهد، اما به هر‌گونه تشدید تنش از سوی اسرائیل پاسخ خواهد داد.

معاون رهبر حزب‌الله لبنان در این گفتگو ضمن انتقاد از سه کشور عربی اردن، عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای دفاع از اسرائیل در برابر حمله شنبه شب جمهوری اسلامی افزود: «برای هیچ یک از این کشورهای عربی حمایت از اسرائیل توجیه‌پذیر نبود و آنها باید در قبال تصمیمی که گرفتند پاسخگو باشند.»

حزب الله اولین بار در ۸ اکتبر، یک روز پس از حمله حماس به اسرائیل، یک منطقه مرزی مورد مناقشه در شمال اسرائیل را مورد حمله قرار داد و این حمله را اقدامی در «همبستگی» با حماس خواند.

گروه شورشی حوثی‌های یمن نیز با آغاز جنگ اسرائیل با نیروهای حماس در غزه، حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن را به بهانه حمایت از مردم غزه و نیروهای حماس آغاز کردند.

براساس گزارشهای روزانه سنتکام، درگیری ارتش آمریکا با حوثی‌های یمن و پرتاب پهپاد و موشک از سوی این گروه تحت حمایت تهران هم بعد از افزایش تنش مستقیم میان جمهوری اسلامی و اسرائیل، به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

حزب‌الله در لبنان، حوثی‌ها در یمن و گروههایی موسوم به مقاومت اسلامی در عراق و سوریه از جمله گروههای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه هستند که با حمایت تهران در ماههای گذشته به منافع اسرائیل، آمریکا و متحدان آنها در خاورمیانه حملاتی را صورت دادند
+19
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.