امام جمعه رشت: باید از فرصت ماجرا‌های اسرائیل برای برخورد با بی حجابی استفاده کنیم

سایت رویداد 24: فلاحتی، نماینده، ولی فقیه در استان گیلان: رسانه‌های معاند که از کشف حجاب و شرایط ایجاد شده حمایت می‌کردند اکنون درگیر ماجرا‌های اسرائیل جعلی هستند و لذا ما باید فرصت را مغتنم بشماریم و برای مقابله با این بساط وارد میدان شویم.

 آیت‌الله رسول فلاحتی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست مجمع و هیأت اندیشه‌ورز استادیاران نواحی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم و مؤمنان نیست، اظهار کرد: خدمت به مردم در کنار سایر عبادات دارای عظمت است و هرکسی غمی از مؤمنی بزداید، خداوند غم‌های دنیا و آخرت او را برطرف می‌سازد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تاریخ گیلان تصریح کرد: گیلان در روزگاری دروازه اروپا و محل رفت و آمد بسیاری از ملت‌های جنوب شرقی آسیا تا شبه قاره بود و امروز هم خرده‌فرهنگ‌های مختلف ایران به گیلان سفر می‌کنند و از مواهب و زیبایی‌های این استان لذت می‌برند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای شمال کشور در برهه‌های مختلف تاریخی افزود: بعد از بروز و ظهور تفکر مارکسیستی در دنیا، شمالِ کشورمان همواره پایگاه بود و لذا بسیاری از احزاب، فرقه‌ها و توده‌ها از ابتدا در شمال کشور عرض اندام می‌کردند که نشان‌دهنده خباثت و نقشه‌های دشمنان برای شمال کشور بود؛ هریک از این حملات و شرایط اگر برای سایر استان‌ها به وجود می‌آمد معلوم نبود تا چقدر می‌توانستند دینداری خود را حفظ کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز حدود ۵ هزار و ۵۰۰ روحانی و عالم در حوزه‌های علمیه مشغول هستند، تصریح کرد: بیشترین مدرسان دروس سطوح عالی و خارج در حوزه علمیه قم، گیلانی هستند.

وی در ادامه به اهمیت هیأت اندیشه‌ورز و شجره صالحین پرداخت و با تاکید بر ضرورت انتقال تجارب و ارائه نظرات در این جلسات اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «امروز در دنیا چالش‌ها و درگیری‌ها در واقع چالش‌های رسانه‌ای است» و بیش از آنکه موشک، پهپاد و ابزارهای جنگی در عقب راندن دشمن تأثیر بگذارد، جنگ رسانه‌ای تأثیر دارد.
ورود دستگاه‌ها و انتظامی برای برخورد جدی با کشف حجاب
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه جنگ رسانه‌ای جنگی آرام و تدریجی است که با هدف ایجاد تغییر در باورها و اعتقادات مردم دنبال می‌شود عنوان کرد: عملیات وعده صادق و بزرگترین عملیات پهپادی جهان، معادلات سیاسی و نظامی را به نفع ایران تغییر داد و ایالات متحده و اسرائیل پس از این حمله، اکنون به جنگ رسانه‌ای روی آورده‌اند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ورود دستگاه‌ها و انتظامی برای برخورد جدی با کشف حجاب تصریح کرد: کار فرهنگی در این زمینه ضرورت دارد و کار فرهنگی هم انجام خواهیم داد اما دشمن وضعیتی را ایجاد کرده که ناگزیر به برخورد سلبی هستیم؛ به ائمه جمعه در سطح شهرستان‌ها هم اعلام کردیم که هر هفته در مورد این موضوع صحبت کنند.

امام جمعه رشت با اذعان به اینکه دشمن در بن‌بست قرار گرفته است، افزود: رسانه‌های معاند که از کشف حجاب و شرایط ایجاد شده حمایت می‌کردند اکنون درگیر ماجراهای اسرائیل جعلی هستند و لذا ما باید فرصت را مغتنم بشماریم و برای مقابله با این بساط وارد میدان شویم.

وی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال ارائه تصویری مخدوش از مسلمانان و ملت ایران است و در این حوزه، سخت در حال کار هستند، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند دشمن درصدد است تا مردم، نقاط قوت را نبینند" تا از این طریق راحت تر بتوانند بر کشورمان، ملت و سرنوشت و آینده‌مان مسلط شوند به‌همین خاطر در تبلیغات خود، نقاط قوت جمهوری اسلامی را به عنوان نقاط چالش‌آفرین معرفی می‌کنند تا مردم را دلسرد کنند.
دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به افزایش قدرت جمهوری اسلامی در دنیا تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های قدرت ایرانِ اسلامی، قدرت بازدارندگی و سلاح‌ها است اما دشمن در تلاش است تا یأس و ناامیدی را به مردم تلقین کند؛ رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرمودند سیاست تبلیغی دشمن، مأیوس‌سازی مردم و مسؤولان نسبت به آینده کشور است.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند مردم را سرگرم مشکلات داخلی کرده و از میدان اصلی مبارزه غافل گرداند و در سوی دیگر، چهره‌های بزرگ انقلاب را تحریف و مخدوش جلوه می‌دهد و حتی به رسانه‌های انقلابی ما می‌تازند و این رسانه‌ها را به دروغ‌گویی متهم می‌کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اهمیت مخاطب‌شناسی تصریح کرد: قهرمانان ملی و جهادی کشورمان در عرصه‌های مختلف باید تکریم و به مردم شناسانده شوند در عین حال برای افزایش آگاهی‌های سیاسی مردم در عرصه‌های گوناگون تلاش کنیم و احساسات و هیجانات مردم را جهت‌دهی کنیم.

وی تلاش برای قانون‌مدار کردن افراد جامعه، ایجاد ارتباط منطقی بین مردم و مسئولان، دعوت مردم به همکاری با دولت، یاری رساندن به مردم در حوزه بهداشت سلامت و روان و بیان روایتی از اهل‌بیت عصمت و طهارت در مجالس را به عنوان نکات کلیدی مطرح کرد و افزود: باید زمینه مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های ملی فراهم شود و مردم در این تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند.
+0
رأی دهید
-23

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.