وزیر خارجه بریتانیا: ایران با حمله به اسرائیل ماهیت واقعی خود را به جهان نشان داد

ایران اینترنشنال: دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، با اشاره به تحریم‌های جدید این کشور علیه جمهوری اسلامی نوشت: «ما امروز در کنار آمریکا، همزمان با بازخواست کردن رژیم ایران، در حال تحریم شخصیت‌ها و نهادهای برجسته نظامی آن هستیم.»

کامرون حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل را یک شکست برای رژیم خواند و گفت: «این حمله نه تنها یک شکست کامل بود بلکه آن‌ها ماهیت واقعی خود را به عنوان نفوذ بد در منطقه به جهانیان نشان دادند.»
بریتانیا، روز شنبه ۳۰ فروردین‌ماه، در مجموع ۱۳ نهاد یا شخص در نهادهای نظامی جمهوری اسلامی از جمله ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی دریایی سپاه پاسداران و قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا را تحریم کرد.

غلامعلی رشید، از فرماندهان ارشد سپاه و فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء، محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، و میراحمد نوشین، رئیس سازمان صنایع هوافضا، از مقام‌هایی‌اند که در فهرست تحریم‌های بریتانیا قرار گرفتند.
غلامعلی رشید (سمت راست)، محمدرضا آشتیانی (سمت چپ)ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که این تحریم اشخاص و نهادهایی را هدف گرفته که مسئول حمله به اسرائیل بودند.

سوناک افزود: «حمله رژیم ایران به اسرائیل اقدامی بی‌پروا و تشدید خطرناکی بود. این تحریم‌ها نشان می‌دهد که صریحا این رفتار را محکوم می‌کنیم و توانایی ایران را برای بی‌ثبات کردن منطقه بیشتر محدود می‌کند.»
+9
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  MahlaTG - ساری، ایران
  موقعی که مردم ایران رو سلاخی میکرد نشان نداده بود پفیوز؟
  4
  20
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس
  شما اروپاییها دهنتون را گل بگیرید که ماهیت شما برای ما مردم ایران مشخصه. شماها خود پدید آورنده جمهوری اسلامی بودین، حال به ساخته دست خود میتازید؟حتی جرات ندارین به خاطر منافع کثیفتون سپاه جنایتکار را در فهرست تروریست قرار بدین. اینبار مردم ایران هستن که خود نتیجه را برای خویش رقم خواهند زد. نابود باد حکومت مفعول پرور خامنه ای.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.