یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

یورونیوز: شاید شما هم جزو کسانی باشید که هنگام رفتن به رستوران با خانواده و دوستانتان به جای لذت بردن از غذا و معاشرت، سرتان داخل گوشی است و اطرافیان را کلافه می‌کنید. صاحب یک رستوران ایتالیایی برای این‌که مشتریانش را در طول وعده غذایی از گوشی‌هایشان دور نگه‌ دارد به آن‌ها یک هدیه وسوسه کننده پیشنهاد می‌دهد.

مدتی است که نام رستوران «Al Condominio» شهر ورونا در ایتالیا بر سر زبان‌ها افتاده است؛ البته نه به خاطر غذاهایش بلکه به خاطرایده‌ جالب و وسوسه‌ کننده‌ای که برای دور کردن مشتریانش از تلفن‌همراه دارد.

این رستوران روی میز مشتریانی که موافقت کنند تلفن‌همراه خود در بدو ورود به رستوران تحویل بدهند، یک بطری شراب هدیه می‌گذارد.

آنجلو للا، صاحب این رستوران‌ در گفتگو با گاردین، فناوری را یک «مشکل» خواند و گفت که هر پنج ثانیه نگاه کردن به تلفن هیچ فایده‌ای ندارد.

او همچنین درباره این ایده می‌گوید که ۹۰ درصد از مشتریان با این چالش موافقت کردند.

این تنها ابتکار این رستوران نیست. مشتریان این رستوران همچنین می‌توانند در پایان نظرشان را درباره رستوران و غذا بنویسند و کسی که نظرش بیش از بقیه مورد توجه قرار بگیرد، یک وعده غذا برای دفعه بعد جایزه می‌گیرد.

البته صاحب این رستوان تنها کسی نیست که از دیدن مشتریان گوشی به‌دست هنگام غذا خوردن به ستوه آمده، رستوران‌های دیگری نیز در فرانسه برای دور نگه داشتن مشتریان از ایده‌های مشابهی بهره گرفته‌اند.

بطور مثال اگر گوشی هوشمند خود را در رستوران «casino» در منطقه پوُی-دو-دُم فرانسه لمس نکنید، ۳۰ درصد از صورتحساب به شما بازگردانده خواهد شد.

رستوران «Samy's Diner» نیز در سال ۲۰۲۲ میلادی به مشتریانی که از گوشی هوشمند خود در زمان غذا خوردن استفاده نمی‌کردند، قهوه رایگان می‌داد.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.