مقامات ایالت هسن آلمان ورود سرکنسول جمهوری اسلامی به ساختمان دولت ایالتی هسن را ممنوع کردند

مقامات ایالت هسن می گویند که منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی اجازه ورود به ساختمان دولت ایالتی هسن را ندارددویچه وله: مانفرد پنتس، وزیر امور اروپایی و بین‌المللی ایالت هسن آلمان با ارسال پیامی به سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی در فرانکفورت اعلام کرد که منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی اجازه ورود به ساختمان دولت ایالتی هسن آلمان را ندارد.

روزنامه آلمانی بیلد صبح امروز پنج‌شنبه، ۳۰ فروردین با انتشار گزارشی از ارسال پیام مانفرد پنتس، وزیر امور اروپایی و بین‌المللی ایالت هسن آلمان به به سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی در فرانکفورت خبر داده است.

بر اساس این خبر، پنتس به منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی در فرانکفورت اعلام کرده که در مراسم پذیرایی دولت جدید هسن که در آن نمایندگی‌های کنسولی ۹۷ کشور دعوت شده‌اند جایی ندارد و باید از این مراسم "دور بماند."

وزیر امور اروپایی و بین‌المللی ایالت هسن در این پیام که صبح روز پنجشنبه از طریق ایمیل و پست به سرکنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت ارسال شد همچنین اضافه کرده که سرکنسول "اجازه حضور در مراسم بعدی و مناسبت‌های دیگر را نیز ندارد."

عدم دعوت از سرکنسول جمهوری اسلامی در فرانکفورت همچنین به منزله "منع ورود به ساختمان" است، به این معنی که سرکنسول جمهوری اسلامی از تمام فهرست‌های دعوت حذف شده و از این رو، اجازه ورود به ساختمان دولت ایالتی هسن را ندارد.

پنتس در گفتگو با رسانه‌ آلمانی بیلد می‌گوید: «[رژیم] ایران قربانی نیست بلکه یک جنایتکار است. این حکومت سال‌هاست که از تروریسم حمایت می‌کند و با برنامه تسلیحات هسته‌ای خود اسرائیل و کل خاورمیانه را تهدید می‌کند. به نظر من، پس از حمله موشکی وحشتناک به اسرائیل اکنون زمان تعارف و خوش‌آمدگویی با سرکنسول [حکومت] ایران نیست.»

در این نامه دیپماتیک آمده که سرکنسول ایران دیگر نباید در ساختمان دولت ایالتی هسن دیده شود و حکومت ایران در دایره "دولت‌های سرکش" طبقه‌بندی شده است.

متن یهودی‌ستیزانه‌ای که در حال حاضر در وب‌سایت سرکنسولگری حکومت ایران در فرانکفورت وجود دارد، انتقادات بسیاری را در محافل دولت ایالتی هسن برانگیخته است. در وبسایت مذکور هواداران حکومت ایران به زبان آلمانی اظهارنظرهای یهودی‌ستیزانه علیه اسرائیل بر زبان می‌آورند.

بیلد می‌نویسد که در حدود ۱۶ هزار شهروند ایرانی در ایالت هسن زندگی می کنند که اکثر آن‌ها از دست "حکومت تروریستی" گریخته‌اند و "می‌خواهند در آرامش در آلمان زندگی کنند."

منصور آیرم در آبان ۱۴۰۲ به عنوان سرکنسول جدید جمهوری اسلامی در فرانکفورت منصوب شد. او پیش از این کارشناس سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، مشاور معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان، کفیل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، سرکنسول در نخجوان، رئیس اداره روابط دوجانبه و دستیار مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه بوده است.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت را پیش از این مهدی باباکاظمی اداره می‌کرده است
+136
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  از مقامات ایالت هسن متشکریم که این جنایتکاران را آدم حساب نکردند و مانند تروریست ها با آنها برخورد کردند.
  9
  93
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  از اینجا رانده و از آنجا مانده..سران و عوامل ج.ا. که در ایران مطرود ملت هستند در خارج نیز باید مطرود دولتها قرار گیرند و یا حداقل از ورود به مراسم رسمی منع گردند تا متوجه شوند که کارها و اعمالشان در داخل و خارج ایران عواقبی فراتر از تحریم دارد . تا زمانی که عوامل ج.ا. در خارج بتوانند آزادانه حرکت کنند افکار متحجر خود را تبلیغ کنند سم ج.ا. را به رگ جامعه تزریق کنند و به همفکران و طرفداران خود کمک لجستیکی و عقیدتی برسانند تغییری در رفتار و گفتارشان حاصل نخواهد شد
  10
  81
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  ارزش پهن نداره جمهوری اسلامی! احترام در حد مدفوع سگ هم نیست! 😂
  7
  44
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  متاسفانه آلمان انگلیس و خصوصا فرانسه دشمن قسم خورده ایران هستند در زمان جنگ ایران و عراق آلمان انواع و اقسام سلاح شیمیایی در اختیار صدام گذاشت فرانسه زمان شاه خمینی را پروراند و به ایران فرستاد در زمان جنگ برای اولین بار در دنیا فرانسه هواپیمای سوپراتاندار را با خلبان به صدام اجاره داد وقتی دلاوران خلبان اف ۱۴ موفق به سرنگونی انها شدند فورا هواپیمای میراز در اختیار صدام گذاشت حال دست در دست اسراییل و امریکا و اردن اقدام به حفاظت از آسمان اسراییل کرد دلیل این همه دشمنی را نمیدانم آیا شاه بد بود اگر شاه باج نمیداد خمینی که دست پرورده خودشان بود من به این نتیجه رسیدم چون در هیچ برهه ای از زمان به همت فرزندان دلاور و برومند این اب و خاک نتوانستند ایران را مستعمره خود کنند دشمنی با ایران و ایرانی را انتخاب کردند. را دشمنی با ایران جز مسائل
  11
  24
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  دشمنی با ایران و ایرانی جزیی از قانون کشورهای غربی شده به همین خاطر با وجود اینکه شروع کننده جنگ اسراییل بود اما خوردن چند موشک به اسراییل داد و فریاد راه انداخته اند
  30
  17
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  به نظر من، پس از حمله موشکی وحشتناک به اسرائیل اکنون زمان تعارف و خوش‌آمدگویی با سرکنسول [حکومت] ایران نیست.» در جواب این اقا باید گفت ایشون گماشته اخوندهای اشغالگر ایران و نه نمایده ایران است و استفاده از پسوند تروریستی و سرکش برای نام ایران توهین به ایران است.اخ ند و بند صیغهزاده ها نه ایراتی و نه نماینده ایرانند .
  0
  3
  دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.