زن بی حجاب و دور اندیشی که به آیت الله ربانی شیرازی در سال ۵۷ نصیحت کرد

مجید مرادی می نویسد:
در دیداری که هفته پیش در یکی از شب های ماه مبارک رمضان با آیت‌الله ناظم‌زاده قمی از عالمان فرهیخته و روشن‌اندیش روزگارمان داشتم خاطره‌ای از ایشان شنیدم که تکان‌دهنده بود. خلاصه اش چنین است که در جریان برنامه ریزی های علمای انقلابی در قم در ۲۵ دی ۱۳۵۷بنا شد تا ایشان که سابقه منبر و تبلیغ دینی و انقلابی در شهر قزوین داشتند و با محیط آن‌جا آشنایی داشتند ظهر روز ۲۶ دی، آیت‌الله ربانی شیرازی و آقایان علیخانی و قافله باشی را سوار پیکان خود کرده و از قم به قزوین بروند تا برای نیروهای انقلابی آن شهر کمک مالی برسانند.

آن زمان راه قزوین از داخل تهران می‌گذشت به میدان ۲۴ اسفند (انقلاب کنونی) که می‌رسند می‌بینند مردم در خیابان‌ها شادی می‌کنند و می رقصند و شیرینی توزیع می‌کنند. متوجه می‌شوند که شاه فرار کرده است. خودرو پیکان حامل این چهار عالم دینی معمم که راننده‌اش آیت‌الله ناظم‌زاده بود در ازدحام جمعیت پیرامون میدان ۲۴ اسفند گیر می‌افتد. حضور چهار روحانی در این پیکان توجه مردم را جلب می‌کند و می‌آیند و تبریک می‌گویند و ابراز احساسات می‌کنند. شیشه ماشین هم پایین بود. خانمی جوان و بی‌حجاب به سمت آیت‌الله ربانی شیرازی که در سمت راست راننده نشسته بود خم شده و می‌گوید آقایان! شاه رفت! شما پیروز شدید! از این پس کشور در دست شماست. کاری کنید که اگر روزی سقوط کردید مردم شادی نکنند!

از آیت‌الله ناظم زاده قمی پرسیدم آیا این خاطره را قبلا در جایی منتشر کرده‌اند تا قابلیت استناد داشته باشد. گفتند که برای کسانی نقل کرده اند اما منتشر نشده است و اجازه دادند تا به نقل از ایشان منتشر کنم.

اکنون باید از مدافعان حجاب اجباری و گشت ارشاد پرسید چه جوابی برای نصیحت آن خانم تهرانی دارید؟! فقط کمی فکر کنید! خواهید گفت ما مأمور به وظیفه هستیم حتی اگر به سقوط بینجامد؟! کجای شریعت اسلام چنین وظیفه‌ای بر دوشتان نهاده است؟!
+48
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Diavik - استکهلم، سوئد

  در مملکتی که مهره های اصلی آن چه در گذشته چه در حال و چه آینده آخوند باشند، آن مملکت درست بشو نیست! بقول چرچیل هر ملتی شایسته حکومت خودشه!
  3
  78
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  از زمان مهسا امینی دیگه ایرانی ها فهمیدن کوچکترین حرف زدنی با مذهبی جماعت مثل این میمونه که با خر به فرانسوی حرف بزنی . اینها فقط و فقط مشت تو دهن رو میفهمن . همونطور که رهبرشون هم نرسیده مشت بود که به دهن این و اون و شرق و غرب حواله می کرد . تو همین سایت انواع احمق های مذهبی هستن که الان سالهاست فقط میان و فحش میخورن و بعضا بعضی از دوستان میخوان بهشون جواب عقلانی و منطق بدن آیا فرقی کرده ؟ دقیقا انگار برای خر ، رمان فرانسوی بخونی . نمونش زهرا-کپنهاگ که فقط فهمید که هر روز خیلی فحش میدن به بیچاره و مادرش و گفت هر روز باید بیاد و فحش جمع کنه . این دیگه نهایت عقل یه بزمجه مذهبیه . بعد مهسا اونی که هنوز داره توضیحات منطقی به این جماعت میده و یا مثل خود آخوندا از خاطره و روایت و غیره کمک میگیره که چیزی به این خر جماعت حالی کنه ، از خود این مذهبی ها هم خرتره . برای ایرانی ها ثابت شده این انگل های روی زمین هیچ چی نمیفهمن و عوض هم نمیشن حتا اگه بچه های کم سن و سالشون هم جلوی چشماشون بترکن و کباب بشن
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.