وال‌استریت‌جورنال: سپاه در حال تخلیه پرسنلش از سوریه است

روزنامه آمریکایی وال‌استریت جورنال در گزارشی که امروز چهارشنبه منتشر کرده به نقل از منابع خود نوشته که ایران برای حمله تلافی جویانه اسرائیل به قلمرو یا نیروهای نیابتی خود آماده می شود.ایران وایر: همزمان با افزایش نگرانی‌ها از پاسخ تلافی‌جویانه اسرائیل به حمله ایران، روزنامه وال‌استریت جورنال به نقل از مقامات سوری و ایرانی گفته که سپاه پاسداران تخلیه نیروهای خود در سوریه را آغاز کرده و آماده حمله اسرائیل می‌شود.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت جورنال در گزارشی که امروز چهارشنبه منتشر کرده به نقل از منابع خود نوشته که ایران برای حمله تلافی جویانه اسرائیل به قلمرو یا نیروهای نیابتی خود آماده می شود.

در این گزارش به نقل از مقامات و مشاوران سوری و ایرانی آمده که تهران همچنین تخلیه پرسنل خود را از سایت‌های نظامی در سوریه که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن حضور گسترده دارد، آغاز کرده است.

ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروی هوایی خود را برای حملات آماده می‌کند و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز اسکورت کشتی‌های تجاری ایران در دریای سرخ را آغاز خواهد کرد.

همزمان با این تحولات و درخواست‌های بین‌المللی از اسرائیل برای خویشتنداری و اجتناب از انتقام نظامی از ایران، نخست‌وزیر این کشور اعلام کرد اسرائیل خود درباره نحوه پاسخ به ایران تصمیم خواهد گرفت.

دفتر بنیامین نتانیاهو اعلام کرد او در دیدار با وزرای خارجه آلمان و بریتانیا از آنها تشکر کرده و گفته است: «می‌خواهم صراحتا بگویم ما تصمیمات خود را خواهیم گرفت و دولت اسرائیل هر کاری را که لازم است برای دفاع از خود انجام خواهد داد.»سفر دیوید کامرون و آنالنا بائربوک به اسرائیل به عنوان بخشی از یک فشار هماهنگ برای جلوگیری از تشدید رویارویی بین اسرائیل و ایران انجام شد.

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا بعد از دیدار با مقام‌های اسرائیل در جمع خبرنگاران گفت واضح است که اسرائیل تصمیم گرفته به حمله پهپادی و موشکی ایران پاسخ دهد، اما او امیدوار است این اقدام به گونه‌ای انجام شود که تشدید تنش به حداقل برسد.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.