آیا پیش‌بینی جنگ جهانی سوم بابا وانگا به حقیقت می‌پیوندد؟

ایندیپندنت فارسی: هر بار که اتفاقی مهم در جهان رخ می‌دهد، طرفداران تئوری توطئه یا سراغ پیشگویی‌های نوستراداموس و بابا وانگا می‌روند یا در کارتون سیمپسون‌ها دنبال نشانه‌های پیش‌بینی این رخداد می‌گردند.

با افزایش تنش‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل و نگرانی‌ از بروز جنگی تمام‌عیار در منطقه، نشریه بریتانیایی دیلی‌میل سراغ پیشگویی‌های بابا وانگا رفته است. گفته می‌شود این پیشگوی نابینای اهل بلغارستان که ۲۷ سال پیش در سال ۱۹۹۶ درگذشت، ۱۱ سپتامبر و همه‌گیری کرونا را پیشگویی کرده بود.

از بابا وانگا که به او لقب «نوسترداموس بالکان» را داده‌اند پیشگویی‌هایی برای هر سال تا سال ۵۰۷۹، که به گفته او جهان به پایان خواهد رسید، باقی مانده است.

به گفته او، سال ۲۰۲۴ آبستن وقایع شومی خواهد بود از جمله حملات تروریستی در اروپا، حملات بیولوژیکی و جنگ جهانی سوم‌ــ و اکنون که تنش‌ها در خاورمیانه رو به افزایش است، برخی از آن‌ها به‌شکل ترسناکی نزدیک به واقعیت به نظر می‌رسند.

بابا وانگا در مورد موجی از وحشت هشدار داده و حتی گفته بود یک «کشور بزرگ» که نامش فاش نشده است ممکن است درگیر جنگ بیولوژیکی شود. او هشدار داد که تحولات ممکن است در پی حمله حماس رخ دهد.

در حال حاضر، حمله پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل تنش‌های منطقه‌ای را تشدید کرده است و بحث وقوع جنگ جهانی سوم مدام در رسانه‌های اجتماعی می‌چرخد.

این پیشگوی نابینا پیش‌تر حمله روسیه به اوکراین و حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک را به‌درستی پیش‌بینی کرده بود.

ادعا می‌شود او در ۵۰ سالی که به پیشگویی مشغول بود همه‌گیری کرونا، فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ و مرگ شاهدخت دایانا در سال ۱۹۹۷ را پیش‌بینی کرده بود. او سال‌ها قبل درباره همه‌گیری کووید‌ـ‌۱۹ هشدار داده بود: «کرونا همه ما را فرا خواهد گرفت.»

بابا وانگا در سال ۱۹۸۹ درباره حملات ۱۱ سپتامبر به مرکز تجارت جهانی گفته بود: «وحشت، وحشت! پس از حمله پرندگان فولادی، اخوت آمریکایی از هم خواهد پاشید. گرگ‌ها در سرزمینی وحشی زوزه خواهند کشید، و خون بی‌گناهان خواهد ریخت.»

او همچنین پیش‌بینی کرده بود که چهل‌و‌چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا [باراک اوباما] اولین و آخرین رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست این کشور خواهد بود.

البته او پیشگویی‌های نادرستی هم داشته است، به‌عنوان مثال پیش‌بینی کرده بود که اروپا تا سال ۲۰۱۷ «دیگر وجود نخواهد داشت» و به «برهوتی عاری از حیات انسان» تبدیل خواهد شد.
+15
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  یکی از مهمترین پیشگویی های باباوانگا این بوده که درسال ۲۰۲۴ در کشوری با قدمت هزاران ساله الاغی به نام علیگدا محاکمه و از تیر چراغ برقی آویخته خواهد شد. در مشرق ملتی بزرگ شاد شده و در خیابان ها خواهند رقصید و بر هرچه “روحت شاد” و “راسوی بیطرفدار” و “پیرزن مفلوک” و “چلیپای کاسه لیس” هست لعنت خواهند فرستاد. و وحشتی بزرگ از مشرق زمین برطرف خواهد شد!
  4
  16
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  بدبختی به کجا رسیده ملت از فرط ناامیدی چسبیدن با اراجیف بابا لنگ دراز و اسقف توتو و واتو واتو جادوگر قبیله و صخیفه سجادیان و مستعان ۱۱۰
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  ...او مرگ شاهدخت دیانا را هم پیش‌بینی کرده بود...لین جمله نشان دهنده سقوط بشریت تا بی نهایت زیر. اخه تو را به حُضرت دزموند تو تو و سه کوتوره این شاهدخت تایتانیک چه ربطی به شقشقیه داره یعتی این ....آنقدر مهم بوده که سقط شدنش داقعا کربلا را دوباره زنده کرد.
  4
  1
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hiwa68 - رتردام، هلند
  گرگ‌ها در سرزمینی وحشی زوزه خواهند کشید، و خون بی‌گناهان خواهد ریخت.» منظورش گرگهای خاکستری تورک است که داعش را درست کردند و کوردها را قتل عام کردند و زنان را به اسارت بردند.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نه به حقیقت نمی انجامد چون هیچ دولتی به کمک نظام آخوندی نمی اید، اگر اسرائیل به ایران حمله کند.
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۱) سرانجام خدمت گرامی‌یان، یک مطلب زبان‌شناسانه روشن گردد. / در زبان روسی، گویش اکراینی، و همچنین سایر زبان‌های اروپای شرقی‌ (که همگی‌ ریشه در زبان قدیم اسلاو دارند)، واژه‌ی "بابا" ( به‌روسی و سایر زبان‌های اسلاو баба ) وجود دارد. این واژه، چند‌معنایی هست، که از اتفاق، معئاهای بسیار مختلف و ضد و نقیضی دارد، که با توجه به کانتنت (مفهوم جمله)، معنا‌ی آن مشخص می‌شود. - واژه‌ی "بابا"، دارای معئاهای؛ زن دهاتی - زن آکله‌ - زنیکه ---- و همچنین معنای بسیار متفاوت "بی‌بی‌" می‌باشد. - برای نمونه، در زبان روسی (در ژانر صحبت عامیانه)، وقتی‌ دختری بالغ، شروع می‌کند به مشروب خوردن، سیگار کشیدن، و همچنین دوستی‌ با این مرد و آن مرد، دیگران درباره‌ی او می‌گویند که این دختر، به‌زودی "بابا" می‌شود، یعنی این دختر به‌زودی "آکله‌"ای می‌شه واسه‌ خودش ~ می‌شه یک "زنیکه"!. / اما وقتی‌ واژه‌ی "بابا" در زبان روسی و سایر زبان‌های اسلاو، قبل از نام یک بانوی سالخورده و باتجربه قرار می‌گیرد، معنای "بی‌بی‌" می‌دهد، پس ---> "بابا وانگا" یعنی "بی‌بی‌ وانگا" ~ (ادامه....)
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۲) چندین دهه‌ی پیش، زمانی‌که "بی‌بی‌ وانگا" هنوز زنده و مقیم کشور بلغارستان بوده (که هر روز تعداد بسیاری از مردم به خانه‌ی او می‌آمدند، تا او آینده‌ی آن‌ها را با گرفتن دست‌شان یا صورت‌شان پیش‌بینی‌ کند)، خواننده‌ی مشهور روسی بیش از دو دهه و نیم پیش تاکنون " филипп киркоров - filip kirkorav - فیلیپ کوروش‌مأوا ~ فیلیپ کوروش‌پناه " (که پدرش اهل بلغارستان، و مادرش، روس یهودی ارمنی بوده است)، در دوران نوجوانی یا آغاز جوانی‌، نزد "بی‌بی‌ وانگا" می‌رود. بی‌بی‌ وانگا، دست او را می‌گیرد، و می‌گوید که در آینده، بسیار بسیار مشهور می‌شوی. / توضیح تکمیلی؛ بی‌بی‌ وانگا، زاده‌ی سال ۱۹۱۱ در بخش شمالی‌ مقدونی بوده است (وفات در سال ۱۹۹۶ در بلغارستان)، ایشان زمانی‌که بسیار جوان بوده، یک شب هنگام عبور از جنگل نزدیک به خانه‌شان، مورد تعرض و ضرب و شتم از سوی یک یا چند مرد قرار می‌گیرد، سپس نابینا می‌شود، و بعد از آن، قدرت پیش‌گویی‌اش پدید می‌آید. روح‌اش شاد ~
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.