ابراهیم رئیسی: در ادبیات آمریکایی‌ها دیگر گزینه نظامی علیه ایران مطرح نیست

ابراهیم رئیسی در رژه امروز روز ارتشبی بی سی: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در جریان رژه نظامی روز ارتش در ایران در ستایش توان نظامی ایران گفته است که گزینه نظامی از «ادبیات آمریکایی‌ها» حذف شده است. آقای رئیسی همچنین تهدید کرده که ایران می‌تواند با اقدام گسترده‌تر علیه اسرائیل کاری کند که چیزی از «رژیم صهیونیستی» باقی نمی‌ماند.
آقای رئیسی گفته است: «در ادبیات آمریکایی‌ها سخن از گزینه نظامی روی میز نیست و این به خاطر اقتدار نیروهای مسلح ماست.»

آمریکا و دیگر متحدان غربی ایران، از اسرائیل خواسته‌اند در واکنش به حمله ایران، پاسخ نظامی ندهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا به اسرائیل اطلاع داده که در عملیات تلافی‌جویانه احتمالی علیه ایران مشارکت نخواهد کرد.

اسرائیل و متحدانش همزمان به دنبال تشدید تحریم‌ برنامه موشکی ایران هستند.

مراسم رژه نیروهای مسلح ایران امروز از تلویزیون دولتی این کشور هم پخش شد.

آقای رئیسی با تکرار تهدیدهای روز گذشته خود گفت «اگر کوچک‌ترین تعرضی» علیه خاک ایران انجام شود «برخوردی سهمگین و شدید با آنها خواهد شد.»

این در حالی است که اسرائیل می‌گوید حمله صبح یکشنبه ایران را تلافی خواهد کرد.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران هم بارها تاکید کرده‌اند که عملیات صبح یکشنبه به تلافی حمله روز اول آوریل اسرائیل به کنسولگری این کشور در دمشق انجام شد که در آن فرماندهان ارشد سپاه پاسداران کشته شدند.

روز گذشته اسرائیل کاتز وزیر خارجه اسرائیل گفته بود تل‌آویو همراه با پاسخ نظامی به حمله ایران، اقدامات دیپلماتیکی علیه ایران نیز پیش می‌برد.

هرتزل هالِوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در صریح‌ترین اظهارنظر درباره واکنش احتمالی تل‌آویو به حمله موشکی و پهپادی بامداد یکشنبه ایران، گفت «اسرائیل به حمله موشکی ایران پاسخ خواهد داد.»

ابراهیم رئیسی امروز در ادامه صحبت‌های خود با تکرار روایت فرماندهان نظامی ایران گفت اسرائیل در جریان حمله ایران «شکست راهبردی» خورده است.

اسرائیل می‌گوید پدافند این کشور و متحدانش، ۹۹ درصد موشک‌ها و پهپادهای ایران را رهگیری و ساقط کرده است.

در این حملات برخی از موشک‌های بالستیک ایران به دو پایگاه نظامی اسرائیل برخورد کرده است. اما اسرائیل می‌گوید این خسارت‌ها جزئی بوده است.
+14
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  MahlaTG - ساری، ایران
  موشک هایی که رهگیری نشدند هایپرسونیک فتاح بودند. ان هم شاید اسراییلی ها اوانس دادند که زیادی هم اخوندها را ضایع نکنند.
  25
  26
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  این آخوندهای زپرتی ح.زاده و پرو ظاهرا مواد میزنند قبل از اینکه بیاند ... خوری مفت کنن. بابا اقتدار مسخره و تو خالی انتقام سخت از اسرائیل شما اسکلهای بی همه چیز رو کل دنیا دید، دیگه اینقدر ...نخورید. ۳۰۰ فش فشه به اسرائیل فرستادید و همشو تو هوای زدند پساینقدر دیگه ... زیادی نخورید و از اقتدار هم حرف نزنید. ..کشها خودشونو مسخره عالم کردند ولی هنوز هم از رو نمیرن.
  9
  55
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  آمریکا هیچگاه قصد تغییر رژیم آخوندی و حمله نظامی برای سرنگونی نظام اسلامی را نداشته و ندارد چون چه کسانی بهتر از این جنایتکاران و احمقها کشورمان را به نابودی بکشاند و منطقه را در آشوب نگه دارد تا آمریکایی‌ها بهانه برای داشتن پایگاه های نظامی و فروش سلاح به عرب ها داشته باشد
  26
  69
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  ادبیات آمریکا هیچ فرقی نکرده.تفاوت مربوط به بایدنه.زمان اوباما هر روز به ناوها حمله میکردید و ملوانان رو دستگیر کردید ولی دوره ترامپ حتی جرات نزدیک شدن به ناو هم نداشتید چون حکم شلیک به شما داشتن ولی الان دوباره بایدنه.حساب اینارو با آمریکا قاطی نکن
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان
  اگه این ابله رییسی یه حرف درست زده همینه. غرب خیلی تنبل و بی نیاز و متمول شده و دلیلی واسه نابود کردن رژیم تروریست نمیبینه و تازه منبع درامد هم درست کرده!
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  جناب دکتر شش کلاسه! از اول هم قصد تغییر و حمله نظامی نداشتن. اگر بیست سال پیش بود این حرفت ممکن بود برای یه سری خریدار داشت. ولی الان زپلشک! با ذهن سنجشگر این نسل به ..هم حسابش نمیکنن. کدوم رژیمی میتونست بیاد که تحریم رو بگذاره و ورود تکنولوژی رو منع کنه تا بقیه بتونن منابع ایران رو بصورت خام و مفت ببرن؟ همین یه دونه کافیه با اینکه میشه تا صبح نوشت
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.