آخرین گمانه‌زنی‌های رسانه‌های اسرائیل از «نوع و چگونگی» پاسخ به حمله ایران؛ شاید وقتی دیگر

یورونیوز: رسانه اسرائیلی جروزالم پست در گزارشی به نقل از منابع خود خبر داده که ارتش اسرائیل درباره نوع و چگونگی حمله به ایران و نیروهای نیابتی‌اش به نتیجه رسیده اما هنوز در خصوص زمان‌بندی آن تصمیم نگرفته است.

با این حال، منابع اسرائیلی به این رسانه گفته‌اند که ارتش قصد دارد در حمله خود طوری حمله کند که از تبدیل شدن به یک جنگ منطقه‌ای جلوگیری نماید.

این رسانه اسرائیلی البته در ابتدای گزارش خود تاکید کرده که این تصمیم‌گیری به دلیل پیچیدگی‌ها ممکن است تغییر کند اما آنچه تاکنون به نتیجه رسیده قطعی بودن پاسخ اسرائیل به ایران است.

در ادامه این گزارش با اشاره به صحبت‌های رئیس ستاد ارتش اسرائیل در خصوص اینکه این کشور قصد دارد در آستانه عید مذهبی، شهروندان اسرائیلی زندگی تقریبا عادی خود را داشته باشند، نتیجه‌گیری کرده که احتمالا حمله‌ای بزرگ در روزهای آینده چندان قریب‌الوقوع نیست و حتی ممکن است برای مدت طولانی‌تری به تعویق بیفتد.

بر اساس اعلام منابع این رسانه گزینه‌هایی چون حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تا گزینه‌های محدودتر چون ترور افراد خاص یا مجازات مقام‌های سپاه در خارج از کشور در دستور کار مقام‌های اسرائیلی قرار دارد. ضمن اینکه ترکیبی از این این موراد به همراه یک حمله سایبری بزرگ از جمله دیگر مواردی است که مورد بحث قرار گرفته است.

به گفته این روزنامه سیگنال‌ها نشان می‌دهد که نیروی هوایی در یک هدف غیرعادی مهم درگیر خواهد شد. یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل روز سه‌شنبه در صحبت‌هایی گفت: «ایرانی‌ها در حمله خود شکست خوردند و در بازدارندگی اسرائیل ناکام خواهند بود. آسمان خاورمیانه به روی نیروی هوایی اسرائیل باز است. دشمنان ما هر جا که باشند ضربه می‌خورند.»

اظهارات گالانت اولین نشانه عمومی است که از جدی بودن احتمال حملات هوایی اسرائیل حکایت دارد. در همین راستا اسرائیل روز سه شنبه بار دیگر حزب‌الله را با حملات هوایی خود مورد هدف قرار دارد و اسماعیل یوسف از فرماندهان ارشد این گروه لبنان در منطقه ساحلی این کشور ترور شد.

به گفته ارتش اسرائیل این فرمانده حزب‌الله پیشتر برای چندین دهه در پست‌های مختلف حضور داشته و از جمله نقش‌های او مدیریت حملات موشکی و ضد تانک به اسرائیل بوده است.حزب‌الله روز سه شنبه دو پهپاد تهاجمی را پرتاب کرد که در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند. ارتش گفت که پهپادها مناطقی در نزدیکی بیت هیلل را هدف قرار دادند.

 ارتش اسرائیل همچنین از برگزاری رزمایشی برای منطقه شمالی برای آزمایش بین واحدهای سایبری و فناوری و واحدهای عملیاتی فرماندهی شمالی خود خبر داد. این نشان می دهد که چگونه بخشی از پاسخ اسرائیل به ایران می تواند در حوزه سایبری باشد. همچنین کاملا ممکن است که حمله این کشور منجر به حمله متقابل بیشتر توسط تهران و نماینده آن، حزب‌الله شود.

در طول رزمایش، نیروهای رزمی و سایبری و فناوری در سراسر شمال در هر جبهه جداگانه مستقر شدند تا آمادگی برای یک جنگ دیجیتالی و جنبشی همه جانبه ترکیبی را شبیه‌سازی کنند.

 لشکر ۲۱۰ سناریوهای خاصی را برای تهدیدات لبنان و سوریه تمرین کرد، در حالی که تیپ ۲۸۲ توپخانه نیز در یک سناریوی اضطراری شرکت داشت. یگان ویژه کوه‌های بلند، از جمله آموزش برای سناریوهای جنگ شهری نیز در این رزمایش شرکت کرد.

در همین حال روزنامه تایمز اسرائیل هم در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه از جلسه کابینه جنگ این کشور گزارش داده که ممکن است اسرائیل پاسخ احتمالی خود به ایران را تعویق بیندازد تا مقام‌های ایرانی در اضطراب باقی بمانند.

این منبع به تایمز اسرائیل گفته که پاسخ احتمالی این کشور ممکن است در داخل و یا حتی خارج از ایران باشد.
+14
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان

  یعنی رضا دماغ بعد از این همه آویزان شدن به اسرائیل باید چند سال دیگه تو خواب ببینه شاه شدن را و طرفدار های کشور جعلی اسرائیل هم تو خواب باید ببینند که فعلا اسرائیل مستقیم به ایران حمله کنه ، انریکا که ترسید گفت ما دخالت نمی کنیم اسرائیل هم که بدون حمایت اروپا و آمریکا اجازهپشم :. در همین حال روزنامه تایمز اسرائیل هم در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه از جلسه کابینه جنگ این کشور گزارش داده که ممکن است اسرائیل پاسخ احتمالی خود به ایران را تعویق بیندازد تا مقام‌های ایرانی در اضطراب باقی بمانند ، چقدر تحلیل جالبی بابا مقام‌های ایرانی در اضطراب بمانند هاهاها دلتون را خوش کنید به همین حرفها ، فعلا که ایران مستقیم لای پاش داشت زد شما هم که شش ماه هست هنوز چهارتا حماسی را نتوانسته اید نابود کنید خخخخخ
  33
  8
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  نوع و شدت واکنش اسرائیل میتونه واقعیت هایی رو روشن کنه هر قدر این واکنش ضعیفتر و محدودتر باشه نشان دهنده رابطه پنهان آخوندها با آمریکایی ها و اروپایی هاست و ثابت میکنه که حاکمان ایران که در ناز و نعمت بسر میبرند با همدستی غربی ها مملکت و مردم ایران رو با هدر دادن پول و ثروت مردم چگونه به بدبختی و فلاکت انداخته اند
  6
  22
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان
  PERTAPANI - بن، آلمان
  ضمن اینکه با حرف شما رو در مورد ضعیف نگهداشتن ایران و نه جمهوری اسلامی موافقث هستم ولی باید بگم که ابزار پروپاگاندای مخصوصا روسهای حیوان کمونیست طوری کار کرده که در عین صدمات جبران ناپذیر زدن به مردم ایران از طریق حمایت از رژیم آخوندها در همه جا و در هر زمان از دویست سال پیش, خودشان در پشت پرده مظلوم پنهان کرده اند یعنی هر وقت کسی از این بودن آخوندهای پاپتی کلاهبردار صحبت میکند سریع انگشت اتهام بطرف کشورهای غربی نشانه میرود. سره بزرگ افعی در مسکو است و آمریکا گردن این افعی پیر شیاد را خواهد شکست.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  BlackJack - لندن، انگلستان
  اگرچه روسیه یکی از حامیان رژیم آخوندی است ولی اروپایی ها و آمریکایی هم کم استفاده نکردند و کم پشتیبانی نمیکنند هر وقت اتفاقی میافته که مردم اعتراض می کنند همین آمریکا و اروپا الکی از مردم حمایت حرفی میکنند بعد معلوم میشه دارند از پشت به مردم ایران خنجر میزنند حتی در زمان اوباما صدها میلیون دلار پول دادند به آخوندها و الآن هم حاضر نیستند سپاه رو وارد لیست تروریستی کنند
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.