رویترز: رژیم ایران نگران است که حمله اسرائیل به انفجار خشم اجتماعی منجر شد

رادیو فرانسه: یکی از چهره‌های پیشین جریان موسوم به "میانه‌رو"ی جمهوری اسلامی که نخواسته نامش فاش شود به روبترز گفته است : مردم از مشکلات  اقتصادی و فشارها و محدودیت‌های اجتماعی سرخورده هستند. ممکن است حمله اسرائیل خشم سرخورده مردم را علیه حکومت باعث شود و مردم معترض را به خیابان‌ها سرازیر کند. رویترز همچنین به نقل از یک مهندس ساکن ایران نوشته است که خروج اتباع خارجی از این کشور از نشانه‌های حمله اسرائیل است.   

در گفتگوی تلفنی با امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، تهدید کرد که کوچکترین اقدام یا حمله نظامی اسرائیل به منافع جمهوری اسلامی ایران با "پاسخ سهمگین، گسترده و دردناک" این کشور "علیه همه عاملان حمله روبرو خواهد شد."

علی باقری، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نیز به رهبران اسرائیل هشدار داد که در صورت حمله به تأسیسات ایران، پاسخ این کشور قوی‌تر، فوری‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

در پی حمله سیزدهم آوریل جمهوری اسلامی به اسرائیل با استفاده از بیش از سیصد موشک و پهپاد رزمی، کابینه جنگی اسرائیل در پایان نشست دوشنبه پانزدهم آوریل گفت که این کشور نمی‌تواند پاسخ بازدارنده‌ای به جمهوری اسلامی ایران ندهد. رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز گفت که بزودی این کشور پاسخی درخور به حمله جمهوری اسلامی ایران خواهد داد.

رویترز در گزارشی نوشت : دورنمای پاسخ نظامی اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران به سقوط ارزش ریال و نگرانی عمومی از تشدید بحران اقتصادی دامن زده است. با بالا گرفتن این نگرانی قیمت هر دلار آمریکا در ایران به بیش از ٧۵ هزار تومان رسید.

این نگرانی اما بیش از همه در واکنش‌های شتابزده رهبران جمهوری اسلامی به ویژه از وقوع اعتراض‌های خیابانی مشهود است. سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بیست و چهار ساعت پس از حمله بی‌فرجام به اسرائیل اعلام کرد که هرگونه تبلیغ به سود اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی جرم و مستوجب سرکوب و پی‌گرد است، در حالی که گشت های ارشاد به دستور آیت الله خامنه‌ای در نماز عید فطر سرکوب زنان را در ملاء عام از نو و شدیداً از سر گرفته‌اند.  

یکی از چهره‌های پیشین جریان موسوم به "میانه‌رو"ی جمهوری اسلامی که نخواسته نامش فاش شود به روبترز گفته است : مردم از مشکلات  اقتصادی و فشارها و محدودیت‌های اجتماعی سرخورده هستند. ممکن است حمله اسرائیل خشم سرخورده مردم را علیه حکومت باعث شود و مردم معترض را به خیابان‌ها سرازیر کند. رویترز همچنین به نقل از یک مهندس ساکن ایران نوشته است که خروج اتباع خارجی از این کشور از نشانه‌های حمله اسرائیل است.
+117
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  شاید اینطورهم نباشد با حمله اسرائیل خشم سرخورده مردم علیه نظام باعث شود به خیابانها سرازیر شوند ؛ اگر نظام اخوندی از خشم مردم و امدنشان به خیابانها میترسید هرگز این غلط را نمیکرد که به اسرائیل حمله موشکی و پهپادی بکند!
  38
  16
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  محمد۲۲ - ایستبرن، انگلستان

  این دودو آتش را خود اشانتیون سالهاست که راه انداختین پس ار یدستی الیلو برین بکوشینش که تمام این بدبختی را از خود سر اختاپوس که در تهران هست باید انجامش داد. برین و از خواب بیدار شین بدبختی نیم کلاس بی سوادها.
  5
  28
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  اسرائیل در حال حاضر باید حواسش به آمریکا مخصوصاً به بایدن باشه که یک وقت نکنه باز دست تو جیبش کنه و چند میلیارد دلار به جمهوری اختلاسی بده و یا سر تحریم ها رو شل کنه تا باز بتونه قطعات پهپاد و موشک از خارج وارد کنه
  6
  55
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  عواقب این حمله رژیم ۱. افتضاح توان نظامی ایران ، پهبادها مثل موتور گازی پرنده بودند ، موشک ها هم توزرد از آب دراومدند ۲، حمایت غرب از اسراییل ، ۳. رقیق تر شدن خشونت ارتش اسراییل در دید جهانیان ۴. مشروعیت. کامل حمله اسراییل به ایران در آینده به استناد به حمله از داخل خاک ایران به اسراییل ، ۵ تقویت سیاسی دولت دست راستی نتانیاهو ۶. گسترش خشونت علیه زنان در ایران ، ۷. گسترش محبوبیت اسراییل از دید مردم ایران بعنوان حریف قدر علیه رژیم اخوندی ۸، بی ارزش تر شدن ریال ‌گرانی دلار ،
  3
  20
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.