دولت مبلغ ویزیت پزشکان عمومی را ۱۲۶ هزار و پزشکان متخصص را ۱۸۹ هزار تومان اعلام کرد

رادیو فردا: معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام این که افزایش تعرفه‌های پزشکی توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است، از افزایش مبلغ ویزیت پزشکان عمومی به ۱۲۶ هزار تومان و پزشکان متخصص به ۱۸۹ هزار تومان خبر داد.

سعید کریمی روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه همچنین گفت که مبلغ ویزیت پزشکان فوق تخصص و فلوشیپ در تعرفه‌های جدید ۲۴۱ هزار تومان، متخصص روانپزشکی ۲۵۱ هزار تومان و فوق تخصص روانپزشکی ۲۸۶ هزار تومان اعلام شده است.

آقای کریمی این میزان رشد در تعرفه‌های پزشکی را نسبت به گذشته بی‌سابقه توصیف کرد و ضمن اشاره به موضوع تورم، ادعا کرد که این تصمیم برای حمایت از نخبگان و ماندگاری آنها انجام شده‌ است.

سعید کریمی، ششم فروردین‌ماه گفته بود هیئت وزیران افزایش تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی «تا سقف ۳۵ درصد» را تصویب کرده است.

او با اذعان به این که مراکز درمانی در تأمین هزینه‌های خود با مشکل مواجه خواهند شد افزوده بود با توجه به محدودیت‌های مالی دولت، فقط مبلغ ویزیت پزشکان را می‌تواند تا ۳۵ درصد افزایش دهد و «باید بابت این مساعدت هم از دولت تشکر کنیم».

کمتر از دو هفته پیش انجمن پزشکان عمومی در بیانیه‌ای تعرفه ویزیت پزشکان عمومی در سال جدید را ۲۵۰ هزار تومان اعلام کرد اما وزارت بهداشت چنین رقمی را «بی‌اعتبار» و نادرست خواند.

انجمن پزشکان عمومی در بیانیه خود‌، تاکید کرده بود که که رقم پیشنهادی شورای عالی نظام پزشکی حتی از این رقم هم بالاتر و ۳۹۴ هزار تومان با در نظر گرفتن تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی در سال ۱۴۰۳ بوده اما انجمن پزشکان برای آنچه «مشکلات معیشتی و همدردی با مردم» خوانده نرخ‌ها را تعدیل کرده‌ است.

با این وجود وزارت بهداشت به این بیانیه واکنش نشان داد و پدرام پاک‌آیین، سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد که تعرفه‌ها به زودی از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.