انعکاس حمله ایران به اسرائیل در جهان عرب؛ «یک کمدی مفتضحانه»

حمله موشکی ایران به اسرائیل با تمسخر در شبکه‌های اجتماعی جهان عرب مواجه شددویچه وله: رهگیری و انهدام تقریبا همه پهپادها و موشک‌های ایران در حمله به اسرائیل، در شبکه‌های اجتماعی جهان عرب موجی از تمسخر را نسبت به "توانایی"‌های نظامی جمهوری اسلامی برانگیخت. از این حمله به عنوان "نمایشی مسخره" یاد شد.

علیرغم تبلیغات جمهوری اسلامی برای نشان دادن "اقتدار" خود در منطقه در جریان حمله پهپادی و موشکی به اسرائیل، این اقدام در جهان عرب انعکاسی آمیخته به طنز و تمسخر داشت.

از جمله علاء مبارک، پسر حسنی مبارک، رئیس جمهور فقید مصر در پلاتفرم "اکس" (توییتر سابق) از این حملات به عنوان یک "نمایش مفتضحانه" یاد کرد.

در این پلاتفرم همچنین موشک‌های ایران به خیارهای غول پیکر تشبیه شدند.
تصاویری از این "موشک"ها در این پیام‌ها دیده می‌شود که بر یکی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سوار شده و تعدادی از آنها از یک خودروی نظامی شلیک می‌شوند.
برخی کاربران عکس‌هایی از دست‌هایی که هواپیماهای کاغذی پرتاب می‌کنند پست کرده‌اند و حمله ایران را یک «نمایش کمدی ضعیف" خوانده‌اند. ایندیپندنت عربی کاریکاتوری از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را کشیده‌اند که با خونسردی نشسته و خامنه‌ای در حال پرتاب موشک‌هایی به سوی اوست که هیچ‌کدام به هدف نمی‌خورد.
در کلیپ دیگری موشک‌های ایران به ترقه‌ یا اسباب بازی تشبیه شده است. جمهوری اسلامی در اولین ساعات یکشنبه گذشته برای اولین بار در تاریخ حیات خود به طور مستقیم به اسرائیل در خاک این کشور حمله کرد. ارتش اسرائیل از شلیک حدود ۳۰۰ موشک و پهپاد خبر داد. این حمله تلفات و خسارات کمی به بار آوردند و تقریبا همه پهپادها و موشک‌های ایران منهدم شدند.
این حمله در پاسخبه کشته شدن گروهی از فرماندهان سپاه قدس در حمله هوایی به کنسولگری ایران در دمشق انجام شد.
+79
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  MahlaTG - ساری، ایران

  حالا درسته ما از اخوندا متنفریم ولی همین قدرم شما عرب ها جرات ندارین انجام بدین. اگر هم انجام بدین شعور اینکه جنگ راه نندازین رو ندارین.
  18
  44
  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  دنیای پیران پوشکی، دنیای دیوانه، تنها چیزی که »مطلق« و درست است »منافع ملی« ما ایرانیان است، با همدیگر مهربان، برابر و برادر باشیم، تا کشورمان از دست نرود،
  5
  31
  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  شکارچی - یالقوزآباد، سومالی

  عجب آشی شده، آخوندا بخاطر همین عربها با اسرائیل دست به یقه شدن حالا اینا اونا رو مسخره میکنن
  2
  52
  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  نکته خنده دار واسه این عربهای بیشعور اینه که این همه حکومت عربی حتی یک سنگ هم جرات نمیکنند به سمت اسرائیل پرتاب کنند بعد دست گرفتن برای حمله سپاه خخخخ بدبختی بزرگ اینه که ما داریم هزینه میدیم برای یک مشت عرب اشغالگر که در بهترین حالت که حکومت ایران داره براشون هزینه میلیاردی و حیثیتی میکنه بازم تف میکنند تو صورت ایران. الان فلسطینی های ساکن اردن کدوم قبرستون هستند که یک تظاهرات هم نمی تونند انجام بدهند در مقابل تبدیل شدن اردن به مدافع حرم اسرائیل خخخ مدافعان حرم در هر دو سو مثل هم هستند و بازنده هر دو طرف فقط و فقط مردم و ملت ایران هستند.
  8
  41
  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۱-دوستان اَزیز:جمحوری دینی روبزاریم توی قفسه بایگانی!بی طرفانه مسایل چندروز پیشونگاح بکنیم.اسراییل برای اولین باررسمن به ساختمون دیپلماسی ایران حمله کرد.بنای دیپلماسی حَرکشورخاک اون کشورمحسوب میشه.اینکار اسراییل به حمون اندازه محکومه مثل حمله اوباشان تندرو به سفارت عربستان درتهران.تمام سفارتا کادرهای تحلیلی ونزامی (آتاشه)درخود دارن.یعنی مُختَس به ایران نیستش که کادرنزامی داره!شورای امنیت این کاراسراییل رومحکوم نکرد.جمحوری اسلامی جواب این حمله روداد.
  7
  15
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲-کشورایی چون اردن،فرانسه،انگلیس،امریکا بیش از۸۰٪ این تسلیحات نزامی روخنثی کردن.درخوداسراییل حم چند لایه دفاعی بود.ولی بازحم سامانه دفاعی اسراییل ازنفس افتاد وجاخالی داد وتعدادی راکت وغیره ردشدن.حالا فکرش روبکنید اگه این کشورا جلوی این پحپادا یاموشکارو نمیگرفتن٬آیااسراییل قادربه دفاع بود؟اگر اکثر این پحپادحا وموشکهادرنبود شکارشان به اسراییل میرسیدن،آیا بعضی ازکشورای عربی بازحم میگفتن این تسلیحات خیاره؟ نتیجه اینه اون کسایی درکشورای عربی این تسلیحاتو به خیار تشبیه میکنن،صداشون ازجای گرمی مییاد.مگرحمین اسباب بازیها نبودش که عربستان سعودی ورفقا روازیمن فراری داد؟مگرهمین خیارا نیستش که دردریای سرخ امنیت کشتیرانی و بندرایلات اسراییل روکسادکرده؟بنظرم فضای خاورمیانه برای قلدری ایران واسراییل مناسب نیستش.برنده واقعی این جنگ شخص ناتانیاحوحست که تلاش میکنه سقوط ومحاکمه خودشو به عقب بندازه! .
  5
  17
  ‌سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.