سه نفر در پرونده کلاهبرداری «کینگ‌مانی» به «حبس طویل‌المدت» محکوم شدند

فریدون قربانیان به عنوان متهم ردیف اول این پرونده سال ۱۴۰۰ راهی زندان شد. همسر او، شهره موسوی، نیز فروردین ۱۴۰۱ بازداشت شد.دادگستری استان تهران می‌گوید دادگاه رأی پرونده «کثیرالشاکی» موسوم به «کینگ‌مانی» را صادر و سه فرد حقیقی را به «حبس‌های طویل‌المدت» محکوم کرده است.

علی القاصی، رئیس کل دادگستری تهران، روز دوشنبه، ۲۷ فروردین‌ماه، اعلام کرد که این افراد به اتهام «اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از طریق ایجاد رمزارز جعلی به نام کینگ‌مانی» محکوم شدند.

آقای القاصی در ادامه گفت که شرکت «بادران گستران» نیز به «ممنوعیت از فعالیت شغلی با استفاده از هرگونه رمزارز به مدت دو سال» محکوم شد.

او همچنین تأکید کرد که متهمان باید «معادل یورویی» مطالبات شاکیان را پرداخت کنند.

شهره موسوی، نائب رئیس وقت فدراسیون فوتبال، اواخر فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در خصوص پرونده «کثیرالشاکی رمزارز کینگ مانی» توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد.

فریدون قربانیان مشهدی، همسر خانم موسوی و مالک شبکه بازاریابی بادران و رمزارز کینگ‌مانی، نیز اواسط اسفند ۱۴۰۰ دستگیر و روانه زندان اوین شده بود.

یک منبع آگاه در آن زمان در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما از این پرونده با عنوان «بزرگترین پرونده کلاهبرداری در حوزه ارز‌های دیجیتال» نام برده بود که توسط یک شرکت «بازاریابی شبکه‌ای شناخته‌شده» در سطح کشور فعالیت کرده است.

وزارت اطلاعات هم در همان روزها از بازداشت اعضای یک «شبکه سازمان‌یافته رمزارز» در کشور خبر داده بود که برخی رسانه‌ها پیشتر اعلام کرده بودند که منظور از این شبکه، همان «رمزارز کینگ‌مانی» است
+17
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.