قدردانی گسترده در استرالیا از شجاعت یک پلیس و مردم

حمله مرگ‌بار در یک مرکز خرید در سیدنی استرالیادویچه وله: در استرالیا یک افسر پلیس زن و مردم یک مهاجم را که شش نفر را روز شنبه ۱۳ آوریل در یک مرکز خرید با چاقو کشت، متوقف کردند. این اقدام شجاعانه آنها مورد تجلیل عمومی گسترده در استرالیا قرار گرفته است.

روز شنبه ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) در یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا دست‌کم پنج زن و یک مرد بر اثر حمله یک مهاجم با چاقو کشته شدند.

گفته شده است حداقل ۱۲ نفر، از جمله یک کودک ۹ ماهه نیز زخمی شده‌‌اند. بر اساس گزارش‌ها، مادر این کودک در اثر این حمله کشته شده است.

به گفته پلیس، فرد مهاجم یک مرد چهل ساله بوده و به ضرب گلوله پلیس کشته شده است. بر اساس اظهارات پلیس، این مهاجم یک بیمار روانی بوده است.

بر اساس ارزیابی بازرسان، این حادثه به عنوان یک اقدام تروریستی طبقه‌بندی نشده‌ است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که یک افسر زن پلیس (امی اسکات) و برخی دیگر از عابرانی که در نزدیکی وقوع این حادثه حضور داشتند با واکنش قاطعانه خود و مقابله با مهاجم مانع از ادامه کشتار مردم توسط او در مرکز خرید شده‌اند.

شجاعت این افراد در برخورد با این حادثه مورد قدردانی و ستایش گسترده در استرالیا قرار گرفته است. به گفته سیاستمداران و رسانه‌ها در استرالیا، آنها جان خود را به خطر انداختند تا مهاجم را متوقف کنند.

کریس مینز، رئیس دولت ایالت نیو ساوث ولز گفت که "بدون دخالت شجاعانه این افراد احتمالا شمار بیشتری از مردم  کشته می‌شدند."

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا نیز در یک نشست رسانه‌ای در کانبرا از امی اسکات تمجید کرد.

او گفت: «این افسر پلیس جان خود را خود را در معرض خطر قرار داد. همچنین از رهگذرانی که کمک کردند، تشکر می‌کنم. شجاعتی که دیروز دیدیم، بسیار خارق العاده است.»
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.