رئیس‌جمهور اسرائیل: حمله ایران «اعلان جنگ» بود

رادیو فردا: اسحاق هرتسوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل می‌گوید حمله وسیع ایران علیه اسرائیل «اعلان جنگ» بود.

آقای هرتسوگ یکشنبه در مصاحبه با تعدادی از رسانه‌های بین‌المللی گفت: «جهان باید در مقابل امپراتوری اهریمنی ایران بایستد».

او از جمله در گفت‎‌وگو با شبکه اسکای‎‌نیوز گفت ایران با نقض آشکار تمامی قواعد و قوانین بین‌المللی به اسرائیل حمله کرد.

اسحاق هرتسوگ ابراز خشنودی کرد که ائتلافی از کشورهای متحد برای مهار «حملات برنامه‌ریزی شده از سوی ایران» برپا شد و «سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیل بسیار موفق عمل کرد».

به گفته رئیس‌جمهور اسرائیل، «امپراتوری اهریمنی ایران عوامل خود را در سراسر منطقه مستقر کرده و دارای هسته‌های تروریستی است» و زمان آن رسیده که «جهان بداند رفتار بین‌المللی ایران دیگر پذیرفته نخواهد شد».

اسحاق هرتسوگ گفت در حالی که اقدام ایران معادل اعلان جنگ است اما اسرائیل «هدف صلح را دنبال می‌کند.»

ریاست‌جمهوری در اسرائیل یک مقام تشریفاتی است اما آقای هرتسوگ که پدرش نیز هشت سال رئیس‌جمهور و خود یک سیاستمدار نامزد پست نخست‌وزیری و رهبر یک حزب مهم وقت بود و برادرش هم سفیر کنونی اسرائیل در واشینگتن است، دارای نفوذ در صحنه سیاسی اسرائیل محسوب می‌‎شود.
+9
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  مرتیکه انجا داری واق واق میکنی حمله شما به کنسولگری اعلان جنگ نبود چون ا بابان تو آمریکا انگلیس فرانسه آلمان برای تو دست میزنند فکر میکنی خیلی ابرقدرتی اگر جرات داری بدون ارباب هات واق واق کن البته ارباب هات مثل تو بی عقل نیستند به خاطر تو سربازان و منافعش را به خطر بیندازد
  16
  16
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان
  بخواب بابا ۶ ماه هست با پیشرفته ترین سلاح ها و نیروی هوایی هنوز حریف چهار تا حماسی نشدی حالا غد وق وق کن ، تو پنجاه سال گذشته هیچ کشوری نتوانسته بود شما را بزنه دیدی آخوندها چهل سال دهنتون را سرویس کردند خواب و شب ندارید الان هم که مستقیما از ایران زدند . همتون یک کرباس هستید ، لعنت بر شاه خائن، چپ ، راست، مجاهد، اصلاح طلب و آخوندها ی فاسد ولی ایران چه بخواهید و چه نخواهید قدرتمند شده ، خائن های وطن فروش طرفدار اسرائیل غاصب هم هیس هاهاها
  16
  10
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.