پخش ویدئوی جعلی از حمله به اسرائیل از تلویزیون ایران

نسخه اصلی کلیپی که در شبکه اجتماعی تیک‌تاک ارسال شده و آتش‌سوزی در «وینادل‌مار» شیلی را نشان می‌دهدبی بی سی: تلویزیون ایران، امروز بارها ویدئویی از یک آتش‌سوزی در شیلی را پخش کرد و گفت فیلم اصابت موفق موشک به هدفی در اسرائیل است.

این کلیپ که چندین بار در طول پوشش زنده حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل پخش شد، بزرگراهی را در پس‌زمینه نشان می‌دهد در حالی که آتش مهیبی، آسمان شب را روشن می‌کند.

در این ویدئو صدای یک زن به زبان اسپانیایی شنیده می‌شود، در حالی که صدای دیگری جایگزین آن شده است.

تلویزیون دولتی ایران گفت این ویدئو یکی از چندین کلیپی است که نشان می‌دهد موشک‌ها و پهپادهای ایران «دقایقی پیش» با موفقیت از دفاع هوایی اسرائیل عبور و به اهداف از پیش تعیین شده اصابت می‌کنند.

اما این فیلم نه تازه اتفاق افتاده است و نه مربوط به حمله ایران به اسرائیل است.

بی‌بی‌سی نسخه اصلی این کلیپ را پیدا کرده است که در فوریه در شبکه اجتماعی تیک‌تاک منتشر شده است و آتش‌سوزی در «وینادل‌مار» شیلی را نشان می‌دهد.

چند خبرگزاری در داخل ایران نیز با همین توضبح نادرست این کلیپ جعلی را منتشر کرده‌اند.
+33
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این رژیم همه چیزش جعلیست ، از این ویدئو بی خاصیت و پیش پا افتاده گرفته تا رهبر مفعول و الدنگش و تمام مزدورانش و بود و نبودش !
  0
  35
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چقدر باید حقیر باشی که ٤٥ سال سرمایه یک مملکت رو خرج یه سری ابگرمکن بکنی که اولا پهپاد صدای موتور گازی بده و ته تهش توی بیابون اونهم چون گنبد اهنین دیده هدف مشخصی نداره نزده اش، یه دختر بچه رو زخمی کنی. اونوقت بیای فیلم مشخص و معلوم یک سانحه رو بعنوان پیروزی به خورد یه سری الاغ طرفدار خودت بدی. واقعا از ببر کاغذی هم بیمصرف ترین. وقتی یه مرتیکه مفعول بشه استراتژیستتون بقیه اش معلومه. حالا فقط چک سفید امضا دادین برای حمله إسرائیل.
  0
  31
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.