مقام اسرائیلی: به حمله ایران پاسخ خواهیم داد

رادیو فردا: یک مقام اسرائیلی به شبکه سی‌ان‌ان گفت اسرائیل به حمله نظامی جمهوری اسلامی ایران پاسخ خواهد داد، اما دامنه این واکنش هنوز تعیین نشده است.

این مقام اسرائیلی افزود کشورش هنوز مشخص نکرده که آیا همه قواعد را زیر پا بگذارد (به مفهوم دست زدن به کاری غیرقابل پیش‎‌بینی) یا ‌آن‌که پاسخی دقیق را عملی کند.

مقام اسرائیلی که سی‌ان‌ان نام او را نبرد، گفت این گزینه‌ها در نشست کابینه جنگ اسرائیل در ساعات بعدازظهر یکشنبه به طور مشروح مورد بحث قرار می‌گیرد.

در اسرائیل نحوه واکنش این کشور به نخستین حمله مستقیم نظامی جمهوری اسلامی ایران به طرز گسترده در کانون مباحثات سیاستمداران و تحلیلگران رسانه‌ها قرار گرفته است.

در حالی که برخی از سیاستمداران مانند ایتامار بن‎‌گویر، وزیر امنیت ملی و رهبر جنبش راستگرای «اقتدار ملی» خواهان یک حمله «خردکننده» علیه ایران شده‌اند، برخی از سیاستمداران مانند گیدئون ساعار یکشنبه گفتند «صبر راهبردی» اسرائیل پاسخی درخور است و آمریکا و قدرت‌های جهانی را بیشتر در کنار اسرائیل قرار خواهد داد.

از سوی دیگر، بتسال‌ئل اسموتریچ، وزیر دارایی و رهبر حزب «صهیونیسم دینی» در آستانه نشست کابینه جنگ در یک بیانیه نوشت در برابر حمله ایران نباید کوتاه آمد.

او افزود: «چشم تمامی خاورمیانه و جهان به واکنش اسرائیل دوخته شده» و کوتاهی در پاسخ‌گویی، خود و فرزندان‌مان را «در معرض خطر فوری وجودی قرار خواهد داد».

این سیاستمدار راستگرای اسرائیلی شب گذشته را «یک معجزه» برای مردم و کشور اسرائیل به لطف و «شجاعت» ارتش و سامانه‌های دفاع هوایی اسرائیل نامید.

این اختلاف نظر در میان افکار عمومی اسرائیل نیز درگرفته است. بسیاری از شهروندان اسرائیل در گفت‌وگو با رسانه‌های این کشور، نظر به موفقیت کشورشان در رهگیری و انهدام ۹۹ درصد از ۳۳۰ فروند موشک و پهپاد گسیل شده ایرانی به اسرائیل خواهان تمرکز ارتش و دولت اسرائیل بر یکسره کردن جنگ در غزه و بازگرداندن ۱۳۴ گروگان اسرائیلی اسیر در دست حماس شدند.

از دیگر سو، شماری از شهروندان اسرائیلی، عمدتا از حامیان بنیامین نتانیاهو و هواداران احزاب راست متحد دولت نشان دادن «مشت آهنین» در برابر ایران و از جمله ضربه زدن به سایت‌های هسته‌ای ایران را توصیه کرده و گفتند این نخستین بار در عمر جمهوری اسلامی ایران بوده که این حکومت به اسرائیل مستقیما حمله کرده و سکوت در برابر آن، متجاوز را «گستاخ‌تر خواهد کرد»
+40
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران
  دم آمریکا و انگلیس و فرانسه و اردن گرم که کمک کردن موشکی به اسراییل نرسه، آفرین به همشون ☘️
  6
  16
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  این‌ها هم الان دارن فکر میکنن به کی تلمبه بزنن. اقا جان بزن به رهبری که از تلمبه هم خوشش میاد.
  5
  19
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر اسرائیل جواب ندهد در اینده نظام پست اخوندی پروترخواهد شد!
  2
  5
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  برای اینکه غرور اسرائیل جریحه دار نشود ، و ملت ایران و زیرساخت های ایران صدمه نبیند ، بنظرم بهتر استکه اسرائیل یک موشک بداخل بیت رهبری بزند ، من از طرف تمام ایرانیان از اسرائیل تشکر میکنم .
  1
  6
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.