سخنگوی ارتش اسرائیل: حمله ایران به اسرائیل ناموفق بود

العربیه: افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در گفت‌وگو با «العربیه» گفت که «حمله ایران به اسرائیل ناموفق بود و به اهداف خود نرسید.»

ادرعی در ادامه گفت که «هیچ پهپاد ایرانی نتوانست به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کند و تمامی موشک‌های کروز پرتاب شده توسط ایران قبل از ورود به حریم هوایی این کشور رهگیری شدند.»

ادرعی با اشاره به اینکه «حمله ایران به اسرائیل ناموفق بود و به اهدافش نرسید» گفت که «بیشتر موشک‌های بالستیک ایران رهگیری شدند و تعداد کمی از آن‌ها در داخل اسرائیل سقوط کرد».

وی همچنین با تاکید اینکه «خسارات وارده به پایگاه هوایی ناواتم بسیار اندک است و فعالیت ارتش اسرائیل در آن ادامه دارد» گفت: «گزارش‌های ایران مبنی بر انهدام دو پایگاه نظامی اسرائیلی در جریان این حمله صحت ندارد.»

ادرعی همچنین گفت: «گنبد آهنین تعداد زیادی موشک به ویژه موشک‌هایی که از لبنان پرتاب شده بود را رهگیری کرد.»

این سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد که «گزارش‌ها مبنی بر اینکه اسرائیل از حمله ایران پیش از وقوع آن مطلع شده بود، صحت ندارد» گفت: «ما با ایران ارتباطی نداریم و هیچ واسطه‌ای [بین تهران و تل‌آویو] ما را از تاریخ این حمله مطلع نکرد.»

ادرعی همچنین گفت که اسرائیل تدابیر خود را برای پاسخگویی به ایران «بر اساس منافع عالیای خود» اتخاذ خواهد کرد.

این در حالی است که ایران در بامداد یکشنبه طی حمله‌ای تلافی‌جویانه صدها پهپاد، موشک بالستیک و موشک‌ کروز به سوی اسرائیل پرتاب شد.

در پی این حمل آژیرهای خطر در سراسر اسرائیل به صدا درآمد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه ایران در طول شب بیش از 300 پرتابه به سمت اسرائیل شلیک کرد که 99 درصد آنها دفع شد، خاطرنشان کرد: «تعداد بسیار کمی از موشک‌های بالستیک ایران به مرز نفوذ کرد و باعث وارد آمدن آسیب جزئی به یک پایگاه هوایی شدند بدون این که روی کار آن تأثیر بگذارند».

او با بیان این که ایران، 170 فروند پهپاد و بیش از 30 موشک کروز پرتاب کرد که هیچکدام وارد حریم هوایی اسرائیل نشدند، افزود: «هواپیماهای ما 25 موشک شلیک شده توسط ایران را در خارج از مرزهایمان رهگیری کردند».

هاگاری با این بیان که عملیات پرتاب شب گذشته از عراق، یمن و ایران انجام شد، افزود که ایران اقدام به کار بسیار خطرناکی کرد که منطقه را به سمت تشدید تنش سوق می‌دهد.

او گفت که حمله ایران «خنثی شد» و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌های آینده را تایید و به سطوح سیاسی کشور ارائه کرد.
+39
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  MahlaTG - ساری، ایران
  خوب خدا رو شکر معلوم شد جهود و اخوند برادران دینی بودند و خبر نداشتیم. فقط گاهی با هم کشتی میگیرند جهت سرگرمی.
  2
  11
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  خب حالا این میشه محکی برای تشخیص راست یا دروغ بودن سیاستهای اسرائیل در قبال جمهوری اختلاسی!! اگر اسرائیل این حملات رو جدی بگیره و طوری واکنش نشان بده که حکومت ایران فلج بشه آنوقت میشه قبول کرد که حکومت ایران با اسرائیل سر و سری نداره ولی اگر واکنش اسرائیل سطحی بود و ضربه سختی وارد نکرد آنوقت باید مطمئن شد که حکومت ایران دست نشانده اسرائیل و آمریکاست
  2
  15
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  نگرانی من دیشب همش این بود که یه وقت خبر بیاد چند تا از موش کک های آخوندا افتاده سر مردم خودمون😇.
  2
  15
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  مسلما بازی بود. سناریوی پیش نوشته شده بود. اسراییل محبوب تر شد و ایران منفورتر. مثل زمان احمدی نزاد منظورم عنتری که جاسوس بود و هست. اسراییل محبوب تر شد.
  2
  17
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.