بریتانیا برای نخستین بار یک زن نابینا را به عنوان سفیر منصوب کرد

یورونیوز: ویکتوریا هریسون از اوت ۲۰۲۴ میلادی سفیر بریتانیا در اسلوونی خواهد شد. در این ماموریت تازه «اوتو» سگ راهنمایش نیز او را همراهی خواهد کرد.

وزارت امور خارجه، کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا در اقدامی که یک نقطه عطف تاریخی در دستگاه دیپلماتیک این کشور محسوب می‌شود، نخستین سفیر کاملا نابینای خود را منصوب کرد.

به این ترتیب ویکتوریا هریسون، به عنوان بالاترین مقام سفارتی بریتانیا در اسلوونی، روابط دیپلماتیک این دو کشور اروپایی را رهبری خواهد کرد.
حدود ۱۵ درصد از نیروی کار وزارت خارجه بریتانیا دارای معلولیت اعلام شده‌اند و این وزارتخانه قصد دارد به اشکال مختلف فعالیت‌های آنها را برجسته کند.

ویکتوریا هریسون، متولد شهر کوچک دامفریس در اسکاتلند، از ماه اوت سال ۲۰۲۴ میلادی فعالیتش را به عنوان سفیر در اسلوونی آغاز خواهد کرد و حافظ منافع بریتانیا در این کشور خواهد بود.

خانم هریسون همچنین اولین سفیری است که با یک سگ راهنما در این سمت خدمت می‌کند. سگ ۲ ساله‌ او از نژاد دو رگه «رتریور» است و موسسه خیریه بریتانیایی سگ‌های راهنما، آموزش او را برای همراهی با خانم سفیر بر عهده داشته است.
ویکتوریا هریسون با ابراز خرسندی درباره سگش، آن را دومین سگ راهنمای خود در طول زندگی‌اش معرفی کرده است.

پیت آزبورن، معاون اجرایی خیریه سگ‌های راهنما نیز در این باره گفت: «واضح است که آنها پیوند خارق‌العاده‌ای با یکدیگر دارند و با هم به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. سگ‌های راهنمای ما نه تنها به افرادی که دارای اختلال بینایی هستند کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند واقعاً زندگی یک فرد را تغییر دهند.»

ویکتوریا با پیوستن به وزارت خارجه بریتانیا در سال ۱ میلادی، اولین فرد معلولی بود که پس از تصویب قانون «تبعیض‌زدایی معلولین» و به منظور حفظ برابری افراد دارای معلولیت توسط وزارت خارجه استخدام شد.

شغل او شامل پست‌هایی در هلسینکی و سارایوو و نیز کار روی موضوعات اوکراین و افغانستان بوده است.

هم اکنون ۱۰ درصد از پانزده درصد کارکنان دارای معلولیت وزارت خارجه بریتانیا در سمت‌های ارشد این وزارتخانه خدمت می‌کنند.
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  این سفیر کور را باید میفرستادن اسراییل که تمام جنایتهای اونها رو نبینه و کر و لال هم بشه.....مثل خود انگلیس کور، کر و لال و جنایتکار انگلیس کثیف
  9
  2
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.