مواضع متفاوت رئیس و روابط عمومی پدافند غیرعامل درباره ارسال پیامک هشدار «جعلی»

 غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعاملرادیو فردا: سازمان پدافند غیر عامل در خصوص پیامک هشداری که در ساعات قبل با نام این سازمان برای شهروندان ارسال شده بود اعلام کرد، این پیامک «جعلی» است.

روابط عمومی این سازمان،‌ روز شنبه، ۲۵ فروردین‌ماه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پیامکی که «برای برخی از شهروندان منتشر شده جعلی است و متعلق به روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیست و محتوای آن کذب محض است».

تکذیب جعلی بودن این پیامک در حالی صورت گرفته که پیش از آن غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل به «شبکه شرق» گفت که این پیامک حاصل «هک سیستم پیام‌رسان است».

اما روابط عمومی سازمان پدافند غیر عامل در بیانیه خود تصریح کرد که «موضوع هک رخ نداده» و انتشار آن توسط سیستم پیام‌رسان این سازمان را تکذیب کرد.

برخی از شهروندان روز شنبه پیامکی با نام این سازمان دریافت کردند که در آن اعلام شده بود: «طی روزهای نزدیک می‌بایست خودمان را در مقابل تهدیدات مصون بداریم. لذا در آستانه به وجود آمدن شرایط اضطراری، تقاضا می‌شود فوراً آب آشامیدنی و غذای خشک تهیه نمایید.»

با افزایش تنش‌ها میان ایران و اسرائیل و بالا رفتن احتمال درگیری مستقیم این دو کشور، ارسال این پیامک باعث نگرانی شهروندان ایرانی شد.

روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال روز جمعه در گزارشی از احتمال عملی شدن پاسخ نظامی ایران به اسرائیل «در ۴۸ ساعت آتی» نوشته و افزوده بود که رهبر جهوری اسلامی هنوز در حال بررسی مخاطرات سیاسی چنین حمله‌ای است.

همزمان دست‌کم دو خط هوایی اروپایی پروازهای خود به ایران را کم یا تعلیق کرده و چند کشور هم از شهروندان خود خواسته‌اند که خاک ایران و اسرائیل را ترک کنند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.