دیلی تلگراف: دادگاه می‌گوید معترض ایرانی حق دارد با شعار «حماس تروریست است» در تجمعات لندن حاضر شود

نیاک قربانی (چپ) از مخالفان حکومت ایران و طرفدار رضا پهلوی استبی بی سی: روزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف می‌گوید که دادگاهی در لندن رای داده که پلیس باید اجازه دهد یک مرد ایرانی هوادار اسرائیل با پلاکارد «حماس تروریست است» در کنار راهپیمایی‌های طرفداران فلسطینی‌ها حاضر شود.

آقای قربانی، که با این پلاکارد در تجمع‌ها حضور داشته، تاکنون سه بار در حاشیه تظاهرات همبستگی با غزه بازداشت شده است و پلیس لندن به دنبال منع او از ادامه این کار بود.

پلیس لندن پیش از این گفته دلیل بازداشت نیاک قربانی حمل این شعار نبوده، بلکه به دلیل درگیری با تجمع‎‌کنندگان بازداشت شده بود، هرچند با مرور ویدئویی از صحنه درگیری، پلیس او را آزاد کرد.

بر مبنای گزارش دیلی تلگراف، پس از بازداشت سوم نیاک قربانی پلیس به او گفت که نباید در هیچ تجمعی در ارتباط با اسرائیل یا فلسطین حضور یابد.

آقای قربانی برای تغییر این تصمیم پلیس به دادگاه رفت.

به گزارش تلگراف قاضی لیزا تاول گفته که محدودیت وضع‌شده «نه لازم بوده و نه متناسب» و بر این مبنا باید ممنوعیت مورد نظر پلیس لندن رفع شود.

نیاک قربانی ضمن همرسانی خبر روزنامه دیلی تلگراف در حساب خود در شبکه ایکس (توییتر سابق) نوشته: «من خیلی خوشحالم. مرسی از حمایت های تک تک تون عشقی‌ها.»

پس از حمله هفت اکتبر حماس که در آن بیش از هزار اسرائیلی کشته شدند و حملات متعاقب آن که اسرائیل در شش ماهه گذشته در غزه انجام داده و به کشته شدن هزاران غیرنظامی منجر شده، راهپیمایی‌های بزرگی در لندن بر پا شده است.
+59
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران

  حماس تروریست هست
  9
  58
  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.