سخنگوی ارتش اسرائیل: آماده مقابله با تجاوز نظامی جمهوری اسلامی و پاسخ به آن هستیم

 دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل
صدای آمریکا: دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، روز شنبه ۲۵ فروردین، در بیانیه‌ای درباره «دخالت‌های جمهوری اسلامی» در جنگ در غزه و تأثیر آن بر رویدادهای خاورمیانه، گفت که اسرائیل آماده مقابله با تجاوز نظامی جمهوری اسلامی و پاسخ به آن است.

او با تاکید بر این موضوع که جمهوری اسلامی «به نیروهای نیابتی تروریستی خود در سراسر خاورمیانه، و فراتر از آن، اقدام به کمک مالی، آموزشی، و نظامی می‌کند، افزود: «حماس تحت حمایت جمهوری اسلامی جنگ را در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) آغاز کرد. حزب‌الله لبنان تحت حمایت جمهوری اسلامی، جنگ را در هشتم اکتبر (۱۶ مهر) گسترش داد و از آن هنگام، شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق و سوریه، و حوثی‌ها در یمن، این جریان را به یک درگیری جهانی تبدیل کردند.»

دانیل هاگاری، جمهوری اسلامی را «بزرگترین حامی تروریسم در جهان»‌ توصیف کرد و گفت که «شبکه ترور»‌ جمهوری اسلامی «فقط مردم اسرائیل، غزه، لبنان و سوریه را تهدید نمی‌کند، رژیم ایران به جنگ در اوکراین و فراتر از آن دامن می‌زند.»

اشاره آقای هاگاری به فروش پهپادهای نظامی به روسیه از سوی جمهوری اسلامی است که در جنگ علیه اوکراین به کار گرفته شده اند. در این ارتباط، اوکراین بارها از سرنگون کردن پهپادهای از توع «شاهد» خبر داده است.

وی در بخش دیگری از بیانیه خود گفت که «جمهوری اسلامی پیامدهای انتخاب برای تشدید بیشتر اوضاع را متحمل خواهد شد.»

سخنگوی ارتش اسرائیل با اشاره به این که کشورش در حالت آماده باش است، افزود: «ما آمادگی خود را برای محافظت از اسرائیل در برابر تجاوزهای بیشتر جمهوری اسلامی افزایش دادیم و آماده پاسخگویی نیز هستیم.»

به گفته دانیل هاگاری، «نیروهای دفاعی اسرائیل برای تمامی سناریوها آماده هستند و اقدامات لازم را، همراه با متحدان این کشور برای محافظت از مردم اسرائیل انجام خواهند داد.»

در جریان حمله منتسب به اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق در روز ۱۳ فروردین، شش تن از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند. از آن هنگام، رهبر و سایر مقامات جمهوری اسلامی اقدام به تهدید در مورد حمله تلافی جویانه به اسرائیل کرده اند.

این کشور تاکنون انجام این حمله را تایید یا تکذیب نکرده است.
اسرائیل: آژیرها در مرز شمالی به صدا درآمدندارتش اسرائیل روز شنبه ۲۵ فروردین، در شبکه‌های اجتماعی خود خبر داد که به دنبال به صدا درآمدن آژیر خطر در منطقه حنیتا در شمال اسرائیل، سه پرتابه که از لبنان به سمت اسرائیل حرکت می‌کردند، در مناطق باز سقوط کردند.
 
ارتش اسرائیل می‌گوید حدود ۴۰ پرتابه از لبنان به سمت شمال اسرائیل شلیک شده بود که برخی از آنها رهگیری شدند و برخی دیگر به مناطق باز اصابت کردند.
 
ارتش اسرائیل در بیانیه‌ دیگری گفت: در یک حمله پهپادی اوایل روز شنبه در منطقه هانیتا، یک سرباز ذخیره ارتش اسرائیل که از اعضای تیم امنیتی یک شهرک بود، به شدت مجروح شد.
 
بر اساس این گزارش، همچنین دو پهپاد انفجاری حزب‌الله که در حال عبور از لبنان به اسرائیل شناسایی شده بودند، در منطقه حنیتا منفجر شدند.
 
پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که که صبح روز شنبه «یک مجتمع نظامی بزرگ» مورد استفاده شبه نظامیان حزب الله در «الریحان» در جنوب لبنان را هدف یک حمله هوایی قرار داده‌ است.
 
ارتش اسرائیل به همراه این اطلاعیه، ویدئویی نیز از حملات هوایی خود منتشر کرد که در آن دو انفجار قابل مشاهده است.
 
در روزهای اخیر، درگیری‌ها بین گروه حزب‌الله لبنان که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد و ارتش اسرائیل شدت بیشتری پیدا کرده است. این در شرایطی است که در روزها و ساعت‌های گذشته، گمانه‌زنی‌ها در مورد حمله تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی علیه اسرائیل گسترش یافته است.
+16
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.