همسر و دختر عابدزاده به دلیل نداشتن حجاب اجباری بازداشت شدند

خبرگزاری رکنا، روز شنبه ۲۵ فروردین از بازداشت همسر و دختر احمدرضا عابدزاده، دروازبان سابق تیم ملی فوتبال ایران خبر داد.

بر اساس گزارش رکنا، نفیسه لطیفیان و نگار عابدزاده، همسر و دختر احمدرضا عابدزاده، در خیابان فرشته تهران به دلیل رعایت نکردن حجاب اجباری دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تایید این خبر مدعی شده که این افراد به دلیل «ایجاد تنش و درگیری با ماموران» بازداشت شدند. فارس نوشته که همسر و دختر عابدزاده ساعاتی پس از بازداشت موقت آزاد شده‌اند.

فرماندهی انتظامی پایتخت ایران اعلام کرده است که از شنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۳، سخت‌گیری‌ها برای رعایت حجاب اجباری تشدید خواهد شد و زنان و دختران ایران را تهدید کرده که در صورت عدم رعایت حجاب، با آن‌ها «برخورد قانونی» خواهد کرد.
در همین زمینه، عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که طرح نیروی انتظامی برای تشدید برخورد در زمینه حجاب اجباری آغاز شده و «افرادی که به هشدار‌های قبلی پلیس توجه نکردند، از امروز به صورت ویژه در سطح شهر مورد تذکر قرار می‌گیرند و نسبت به آن‌ها اقدام قانونی انجام می‌شود.»

گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز حضور سنگین نیروهای پلیس و گشت ارشاد را در خیابان‌های شهرهای بزرگ ایران نشان می‌دهند.

دور تازه برخوردهای پلیس با زنان و دختران ایرانی به بهانه حجاب در حالی آغاز شده که لایحه موسوم به «عفاف و حجاب» هنوز به قانون تبدیل نشده و به گفته حقوقدانان، استناد نیروی انتظامی به آن مبنای قانونی ندارد.
+52
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  جمهوری اسلامی دیگه با اتفاق مهسا دستش برای همه رو شد که قورباغه ای بیش نیست که همش رجز و ابوعطا میخونه و تو سوراخ خودش هفت تیر میکشه . باشد که همین مذهبی ها خوب دارن نابودش میکنن . به قول ناپلئون وقتی دشمنت اوسکله و خودش داره خودشو نابود میکنه کاری نکن و فقط بشین و تماشا کن و لذت ببر . این فرقه تبهکار حتی دیگه برای خودشونم دیگه کسی نمونده که یکم عقل داشته باشه . مشاورهاشون یکی از قبلی گوساله تر . الانم قورباغه بچه هاشو فرستاده تو کوچه خیابون هفت تیر کشی 😁😁😁
  19
  84
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  این بی ناموسا درد اصلی‌شون حتی حجاب نیست، بلکه از ترس ماتحتشون به این بهانه عملا حکومت نظامی علنی رو به اجرا گذاشتن، چون این حکومت کثیف که همیشه حالت تهاجمی و نظامی بر ضد مردم داشته ولی الان بخاطر خطر بزرگی که از حمله و در نهایت سرنوگی حس کرده کاملا و علنا حکومت نظامی انجام داده.
  16
  66
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  شما اشغالها میدونین که حکومتی غیر قانونی هستید. با این کارها اتش انتقام ما را شعله ورتر میکنید. همیشه از بیرون تو سری میخورید و انتقامشو از مردم غیر مسلح میگیرید. این همه پولهای ما رو در جیب بشار اسد ریختید حالا هم دیدی که چطوری به هیکلتون ر ی د. ادرس دقیق سگهای ولگردتونو داد به اسراییل و اون هم با یک راکت سگهای ولگردتونو سقط کرد.حالا هی بشینین از انتقام بگین. یک کاریکاتور در مجلات ترکیه از این رژیم تو خالی غیر قانونوی جمهری اسـ... گذاشته بود بدین شرح عکس یک خر رو جلوی اینه گذاشته بودن و اون خر خودشو توی اینه شیر میدید. البته بلانصبت خر.
  4
  59
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  تمام این فشارها بسیار حساب شده از پیش تایین شده و با معنی است. مردم باید صف خود را تایین کنند و یکپارچه باشند، نه قشر خاک بر سری نه اسهال طلب نه کوفت و نه زهر هلاهل. شترسواری دولا دولا ۴۳ سال است که کمر این شیر پیر ایران را خمیده کرده. اصولا موضوع ایران حجاب نبوده نیست و نخواهد بود، موضوع اصل ولایت وقیح و این حکومت کثیف است که در حدود نیم قرن خواسته هویت ما را نابود کند، اگر فعلا به حجاب آزاد رضایت دهیم، این حکومت کثیف به کشتار زندان حق خوری پاک کردن هویت ملی و باستانی ما ادامه خواهد داد. مسأله ای بنام حجاب در ایران وجود نداشته و ندارد، آزادی از حجاب اجباری یک جزع بسیار کوچک این انقلاب است. ما برای آزادی کامل ایران و ایرانی می‌جنگیم نه فقط برای حجاب. انقلاب را منحرف نکنیم و غلطی که چند نسل گذشته کردند را با اتحاد و چنگ انداختن به دامان خاندان ایران پرست پهلوی و برای آیندگان جبران کنیم. پاینده باد ایران بزرگ سرنگون باد اشغالگران میهنمان
  1
  17
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  حجاب فتیله ی امنیت رژیم است. همیشه مسائل بزرگتری شعله کشیده و با بازی با روسری پنهانکاری میکنند
  1
  10
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.