انفجار یک بمب در خودرویی در نزدیکی کنسولگری ایران در دمشق بدون خسارت جانی

العربیه: پلیس دمشق پایتخت سوریه شنبه 25 فروردین اعلام کرد یک بمب دست‌ساز در خودرویی در میدان «الهدی» در منطقه «المزه» در نزدیکی کنسولگری ایران در دمشق بدون خسارت جانی منفجر شد.

پلیس با صدور بیانیه‌ای بدون ارائه جزئیات بیشتر، آسیب‌های وارده را محدود به «خسارت مادی» عنوان کرد.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، در این باره در مصاحبه با «العربیه» گفت: «این ماده انفجاری را افراد ناشناس در یک جیپ سیاه رنگ در نزدیکی رستورانی در دو کیلومتری سفارت ایران کار گذاشتند.»

به گفته عبدالرحمان، از کشته‌شدگان این حادثه هیچ اطلاعی در دست نیست و هویت عاملان هنوز مشخص نشده است.
او همچنین افزود که در زمان انفجار هیچ کس داخل خودرو نبوده است.

مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که علاوه بر افسران ارتش سوریه، بسیاری از شخصیت‌های طرفدار ایران از ملیت‌های سوری و غیر سوری در منطقه «المزه» ساکن هستند.

این حادثه اگرچه محدود به خسارات مادی بود، اما به دلیل تهدیدات متقابل اخیرا اسرائیل و ایران، نگرانی‌های فزاینده‌ای را در منطقه افزایش داد.

از ابتدای ماه جاری و در پی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و کشته شدن 7 تن از فرماندهان سپاه پاسداران، بسیاری از مقامات ایرانی تاکید کرده‌اند که پاسخ آنان حتمی است.

تل آویو نیز اعلام کرد که آماده است هرگونه حمله به خاک اسرائیل را دفع کند و متعهد شد به هر حمله از خارج به خاک خود، پاسخ خواهد داد.
+37
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  بعد از این همه هرت و پورت و هزینه سیاسی و مالی از جیب مردم ایران،سوریه شده سلاخی خانه و کشتارگاه چهارپایان سپاه خامنه ای 😂
  0
  38
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان
  از کجا معلوم که کار یکی از این کشورهائی از جمله روسیه یا سوریه یا حتی گروه های حزب الله یا حماس نباشه و به این ترتیب میخواهند ج. ا. رو به سمت جنگ هُل بدهند.
  0
  2
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.