کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا

یورونیوز: حمله به رهگذران در یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا دست‌کم ۶ قربانی و شماری زخمی برجای گذاشت. مهاجم نیز درنهایت با تیراندازی یکی از نیروهای پلیس کشته شد و به این ترتیب شمار کشته‌شدگان این حادثه به ۷ نفر رسید.

تعداد دقیق زخمی‌های این حادثه اعلام نشده است؛ یک مادر و نوزادش نیز از جمله افرادی هستند که به دلیل جراحات چاقو به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

این حمله روز شنبه ۱۳ آوریل در ساعت ۴:۳۶ بعد از ظهر به وقت محلی روی داد و بنا بر اعلام شاهدان، مردی با چاقو به عابران در مرکز خرید شش طبقه «وستفیلد» در شرق سیدنی حمله کرد.

یکی از ماموران پلیس حاضر در محل نیز به سمت فرد مهاجم تیراندازی کرد که منجر به مرگ او شد.

تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد و پلیس معتقد است که تنها یک مهاجم در این حمله نقش داشته است.

هنوز اطلاعاتی درباره هویت مهاجم منتشر نشده است و انگیزه او از ارتکاب این حمله نیز روشن نیست؛ پلیس «تروریستی» بودن این حادثه را رد نمی‌کند.

گزارش‌ها از صحنه حادثه، از حضور دهها خودروی پلیس و سگ‌های جستجوگر همچنین نیروهای امداد حکایت دارد و پلیس از شهروندان خواسته همچنان از نزدیک شدن به محل حادثه خودداری کنند.

در پی این حادثه آنتونی آلبانیزی، نخست‌وزیر استرالیا با آسیب دیدگان این حادثه و بازماندگان قربانیان ابراز همدردی کرد و این حادثه را «وحشتناک و خشونت‌آمیز» خواند.

او همچنین اقدام مامور پلیس در مهار مهاجم این حمله را ستود و او را قهرمان خواند.
+34
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  حتماً یه پای مسلمون وسطه،
  0
  1
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.