اخاذی سنگین‌ به‌ نام قاضی صلواتی!

خراسان: مرد جوانی که با جعل عنوان نیروی ویژه حفاظت اطلاعات سپاه و نماینده ویژه قاضی صلواتی در تهران از یک شهروند مشهدی صد‌ها میلیون تومان اخاذی کرده بود، در عملیات ضربتی پلیس مشهد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

نوزدهم فروردین، فردی با مراجعه به کلانتری شفای مشهد، از اخاذی‌های چند صد میلیون تومانی پرده برداشت که از مدتی قبل در مخمصه آن افتاده بود. این فرد به پلیس گفت:حدود ۵ سال قبل زنی را به عقد موقت خودم درآورده بودم وسپس ارتباطم را با آن زن بعد از پایان مدت زمان عقد موقت قطع کردم، اما یک روز فردی با ظاهری فریبنده به در منزلم آمد و درحالی که دستبند‌های آهنین پلیس را بر دستانم حلقه می‌زد با توهین و فحاشی فیلمی را از ارتباط با آن زن نشانم داد و در ادامه برای آن که پرونده را مختومه کند از من تقاضای مبالغ هنگفتی پول کرد.

به گزارش خراسان، من هم برای حفظ آبرویم ابتدا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار را به همراه حدود ۱۲۰ میلیون تومان طلا به او دادم، اما او قانع نشد و از من خواست که باید ۷۰ سکه بهار آزادی دیگر هم به او بدهم! از آن روز به بعد آن فرد خود را نماینده ویژه قاضی صلواتی در تهران معرفی می‌کرد و مدعی بود از نیرو‌های ویژه حفاظت و اطلاعات سپاه است. در تماس‌های تلفنی مرا وادار می‌کرد که هر چه زودتر باید سکه‌ها را بپردازم چراکه از سوی قاضی تحت فشار است و اگر تا ظرف ۳ روز سکه‌ها را به او ندهم آبرویم به خطر خواهد افتاد.

گزارش اختصاصی این روزنامه حاکی است به دنبال اظهارات و ادعا‌های شاکی و اهمیت و حساسیت موضوع، بلافاصله گروهی کارآزموده از افسران دایره تجسس با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد احسان سبکبار (رئیس کلانتری شفا) وارد عمل شدند و با ارائه آموزش‌های لازم به شاکی پرونده از وی خواستند تا برای تحویل سکه‌ها با متهم قرار بگذارد، اما متهم مذکور هر بار محل قرار را به سوی آرامگاه بهشت رضا (ع) یا مراکز زیارتی مانند خواجه اباصلت می‌کشاند تا در خارج از شهر برای دریافت سکه‌های طلا اقدام کند؛ بنابراین طولی نکشید که با دستور رئیس کلانتری، افسران نیروی انتظامی به شگرد‌های پلیسی متوسل شدند و با جلب اعتماد متهم، با وی در منطقه‌ای خلوت از بولوار ابوطالب قرار صوری گذاشتند چرا که گروه عملیاتی احتمال می‌داد وی مسلح باشد و هنگام درگیری به یکی از شهروندان آسیب برسد.

بنا بر این گزارش، بالاخره ماموران انتظامی محل قرار را به طور نامحسوس به محاصره درآوردند و مقدمات لازم را برای تحویل ۷۰ سکه طلا فراهم کردند. وقتی متهم وارد کمین نیرو‌های کلانتری شفا شد، ناگهان همه خیابان‌های اطراف به محاصره پلیس درآمد و متهم که با گرفتن سکه‌های طلا قصد فرار از محل را داشت خود را در دام نیرو‌های انتظامی دید و در یک عملیات هماهنگ و ضربتی دستگیر شد. با انتقال وی به مقر انتظامی، با دستورات ویژه رئیس کلانتری تحقیقات از وی که خود را «مهدی-آ» معرفی می‌کرد، ادامه یافت. این متهم در اعترافات خود به سروان غلامی (افسر پرونده) گفت:برای تماس با شاکی از گوشی تلفن همراه یکی از دوستانم استفاده می‌کردم که برای ناشناس ماندن شماره تلفن نرم افزار خاصی را روی گوشی خود نصب کرده بود.

بر اساس گزارش، درحالی که شاکی پرونده مکالمات تلفنی را ضبط کرده بود، تحقیقات این پرونده با تاکید سردار سرتیپ دوم احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) برای ریشه یابی اخاذی‌های احتمالی دیگر متهم به جعل عناوین ادامه یافت.
+19
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران
  دقت کردین افرادی همچون این مردک کریح المنظر چه کمکی به پایان دوران جهل مذهبی می کنند؟ فقط کافیست در پاسخ هرکسی که یهو عروده میکشه و میگه صلوات یاد این چهره و رفتارش با جوون های بیگناه و بی پناهمان بیفتید و حداقل با سکوت بطرف بگید خفشو بابا.
  19
  31
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hiwa68 - رتردام، هلند
  صلواتی صلواتی حکم میده. خلخالی به روز شده.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.