آلمان از شهروندان خود خواست ایران را ترک کنند

ساختمان وزارت خارجه آلمانرادیو فردا: وزارت خارجه آلمان روز جمعه در بیانیه‌ای به شهروندان این کشور هشدار داد که ایران را ترک کنند چرا که خطر بالاگرفتن ناگهانی تنش‌های بین جمهوری اسلامی و اسرائیل وجود دارد و ممکن است آلمانی‌ها در ایران در معرض خطر دستگیری خودسرانه باشند.

در بیانیه تازه وزارت خارجه آلمان آمده است: «در تنش‌های کنونی، به‌ویژه بین اسرائیل و ایران، خطر بالاگرفتن ناگهانی تنش وجود دارد» و نمی توان نادیده گرفت که ممکن است چنین وضعیتی بر «مسیرهای حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی تأثیر بگذارد.»

این بیانیه اضافه کرده است : «شهروندان آلمانی همچنین در معرض خطر جدی دستگیری و بازجویی خودسرانه و محکوم شدن به حبس‌های طولانی هستند. شهروندان دو تابعیتی با تابعیت ایرانی و آلمانی به ویژه در معرض خطر هستند.»

پیشتر در همین زمینه، شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان روز پنج‌شنبه تعلیق پروازهای خود به تهران را تا ۱۸ آوریل تمدید کرد.

به نوشته خبرگزاری‌ها این تصمیم به‌دلیل «حالت آماده‌باش در خاورمیانه» در ارتباط با احتمال انتقام‌جویی جمهوری اسلامی از حمله هوایی «اسرائیل» به کنسولگری ایران در سوریه گرفته شده است.

لوفت‌هانزا و شرکت هواپیمایی اتریشی تابعه آن تنها دو شرکت هواپیمایی غربی هستند که به تهران پرواز می‌کنند و این پروازها عمدتاً توسط خطوط هوایی ترکیه و خاورمیانه انجام می‌شود.

لوفت‌هانزا ابتدا اعلام کرد که پروازهای رفت و برگشت به تهران را تا ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به حالت تعلیق درآورده است، ولی بعدا تعلیق خود را پنج روز دیگر تمدید کرد.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  آلمان و اتریش مملو از اسپرم‌های هیتلر است. اینها در جنگ جهانی دوم با رضا شاه و الحسینی رهبر مسلمانان فلسطین معاهده بست که الحسینی دویست هزار سرباز به هیتلر داد و آنها آخرین سربازان هیتلر بودند هنوز هیتلر مورد علاقه فلسطینیان است. امروز هم اتریش و آلمان تا آخرین لحظه با رژیم اسلامی هستند. اسلام و نازی همدیگر را خوب میفهمند
  7
  7
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  روح ....شاد. 🙏
  2
  8
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  چی میگی پشمالو؟؟ 🤣🤣🤣🤣
  0
  0
  شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.