وزارت خارجه فرانسه بستگان دیپلمات‌های فرانسوی را از ایران خارج کرد

وزارت خارجه فرانسهبه گزارش رویترز، وزارت خارجه فرانسه روز جمعه به شهروندان فرانسوی توصیه کرد در اوج تهدیدات جمهوری اسلامی علیه اسرائیل، از سفر به ایران، لبنان، اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی خودداری کنند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای که ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین‌ماه) در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شد افزود، «بستگان دیپلمات‌های مقیم ایران به فرانسه بازخواهند گشت و کارمندان دولت فرانسه از انجام هرگونه مأموریتی در ایران، لبنان، اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی منع شده‌اند.»
منابع غربی در مورد شدت گرفتن درگیری‌ میان جمهوری اسلامی و اسرائیل هشدار داده‌اند. در همین ارتباط شبکه «سی‌بی‌اس» گزارش داد، اسرائیل در حال تدارکات برای بدترین سناریویی است که مقامات آمریکایی معتقدند می‌تواند ظرف چند ساعت آینده محقق شود. یکی از احتمالات حمله مستقیم جمهوری اسلامی ایران به خاک اسرائیل است.

دو مقام آمریکایی می‌گویند، انتظار می‌رود حمله بزرگ رژیم ایران به اسرائیل روز جمعه انجام شود. حمله‌ای احتمال می‌رود شامل پرتاب صدها پهپاد و موشک به داخل اسرائیل باشد.

این مقامات گفته‌اند که دفاع در برابر حمله‌ای وسیع برای اسرائیلی‌ها چالش برانگیز خواهد بود، در حالی که آنها این احتمال را می‌دهند که رژیم ایران حمله‌ای کنترل شده در مقیاس کم انجام دهد تا از تشدید درگیری‌ها و حمله متقابل اسرائیل که جمهوری اسلامی نتواند در مقابل آن مقاومت کند، جلوگیری شود.

منابع غیررسمی می‌گویند خانواده دیپلمات‌ها و کارمندان سایر سفارت‌های اروپایی نیز از تهران خارج می‌شوند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه پنجشنبه ۲۳ فروردین‌ماه گفت، «روسیه با توجه به پاسخ احتمالی تهران به حمله تل‌آویو به کنسولگری ایران در دمشق، در تماس دائمی با ایران است.»
+20
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.