آمریکا آماده مقابله با حمله احتمالی جمهوری اسلامی به منافع اسرائیل؛ ناو جنگی «آیزنهاور» راهی دریای سرخ شد

ناو جنگی «آیزنهاور»صدای آمریکا: در حالی که مقامات بلندپایه آمریکایی تلاش می‌کنند تا تحت با فشار قرار دادن تهران، جمهوری اسلامی را وادار به عقب‌نشینی از حمله تلافی‌جویانه خود به اسرائیل کنند، نیروهای نظامی آمریکا آماده مقابله با هر گونه تهدید در منطقه هستند به گونه‌ای که ناو جنگی آیزنهاور نیز عازم دریای سرخ شده است.

به گزارش شبکه خبری «ای‌بی‌سی»، این چالش جدیدی است که دولت بایدن برای جلوگیری از یک جنگ منطقه‌ای همه جانبه در خاورمیانه با آن مواجه است.

به گفته مقامات آمریکایی، همزمان با اینکه جمهوری اسلامی تعداد زیادی موشک و پهپاد را برای حمله احتمالی به اسرائیل آماده کرده است، آمریکا در حال انتقال نیروها و جنگ‌افزارهای نظامی بیشتر به خاورمیانه است.

هدف از این اقدام ایجاد بازدارندگی جمهوری اسلامی از حمله گسترده به اسرائیل و حفاظت از نیروهای آمریکایی در منطقه است.

به گفته دو مقام آمریکایی، جمهوری اسلامی بیش از یکصد موشک کروز را برای حمله احتمالی آماده کرده است. به گفته یکی از این مقامات، تجهیزات نظامی آمریکا که به منطقه منتقل می‌شوند، قادر به افزایش توان دفاع هوایی علیه حمله جمهوری اسلامی خواهند بود.

حدود ۳۴۰۰ نیروی آمریکایی در عراق و سوریه، همراه با ده‌ها هزار نیروی آمریکایی دیگر، در مناطق مختلف خاورمیانه حضور دارند.

به گزارش «دیلی‌میل»، آمریکا در حال تقویت نیروهای خود در منطقه است و ناو جنگی «آیزنهاور» را در هشداری به تهران راهی دریای سرخ کرده است.

این ناو جنگی قادر به رهگیری موشک‌ها و پهپادهای شلیک شده از سوی جمهوری اسلامی و انهدام آنها پیش از برخورد به اهداف خود هستند.

اوایل روز جمعه، جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، گفت در حالی که آمریکا «بسیار بسیار دقیق» اوضاع را زیر نظر دارد، اولویت اصلی آن اطمینان از توانایی اسرائیل در دفاع از خود در برابر حمله احتمالی ایران است. او در ادامه افزود که آمریکا تمام اقدامات لازم را برای دفاع از نیروها و پایگاه‌های خود انجام می‌دهد.

جان کربی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد ولی گزارش‌های خبری از افزایش نیروهای نظامی آمریکا در دریای سرخ و مدیترانه حکایت دارد.

در ساعات گذشته، برخی از خبرگزاری‌ها از جمله «بلومبرگ» به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا گزارش دادند که اسرائیل برای حمله گسترده‌ای از سوی جمهوری اسلامی آماده می‌شود که ممکن است در ۴۸ ساعت آینده با بیش از یکصد پهپاد و ده‌ها موشک انجام شود.

به گفته منابع بلومبرگ، مشخص نیست که این حمله از داخل ایران صورت می‌گیرد یا توسط نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه انجام می‌شود. این حمله بی‌سابقه می‌تواند خاورمیانه را وارد یک جنگ گسترده کند.
+43
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  آدم هر چی بشه ولی آخوند کنف نشه، خامنه ای ذلیل تر از ذلیل شده، هیچ رهبری در تاریخ ایران بعد از خمینی به این منفوری و ذلیلی نبوده
  1
  27
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  ایران باید از چند جهت اسرائیل رو موشک بارون کنه، از شمال حزب‌الله باید موشک بزنه، از جنوب حوتی ها و از شرق عراقی ها. از چند جهت موشک بارون بشن شانسی دیگه اسرائیل نداره
  18
  3
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  بالای یک هفته با هم گپ زدید قول و قرار گذاشتید که این سر خر ایزنهاور رو بیارید ، مگه نه ممل ژندونی
  3
  10
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.