واکنش‌ها به بازگشت کاظم صدیقی(متهم زمین‌خواری) به نماز جمعه از سوی نهاد تحت امر علی خامنه‌ای

 کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران - آرشیومعرفی کاظم صدیقی، متهم به زمین‌خواری بزرگ در شمال تهران، به عنوان «امام جمعه» این هفته تهران از سوی «شورای سیاستگذاری ائمه جمعه» با واکنش گسترده فعالان در ایران روبرو شده است.

این شورا که زیر نظر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود، روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نماز جمعه تهران در روز ۲۴ فروردین به امامت کاظم صدیقی برگزار می‌شود.

این در حالی است که مسئله «زمین‌خواری» و «فساد مالی» صدیقی و فرزندانش، همچنان در محافل رسانه‌ای داغ است.

محسن برهانی استاد «مغضوب» رشته حقوق در واکنش به این خبر در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: «شایعه‌ای دروغین علیه حاکم مصر منتشر شد. امام اول شیعیان به احترام افکار عمومی و‌ علیرغم غیرواقعی بودن مطلب، وی را عزل کرد.‏ اما اینجا نه عزلش می‌کنند و نه محاکمه‌اش. حتی به طرف نمی‌گویند چند هفته‌ای در نماز جمعه، خطبه نخوان.»

عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی، هم بازگشت کاظم صدیقی به نماز جمعه را «لجاجت با مردم» دانست و در ایکس نوشت: «طرف باغ هزار میلیاردی را غیرقانونی به نام خود و خانواده‌اش ‌سند زده وقتی افشا شده مجبور شده آن را برگرداند. در هر دین و مذهبی و شرع و قانونی این عمل را مال‌‌مردم‌‌خواری و مستحق مجازات می‌دانند، اما در مذهب حاکمان ما او را پیش‌نماز جمعه می‌گذارند. ‏با مردم لجاجت می‌کنند.»

احمد زیدآبادی از روزنامه‌نگاران نزدیک به طیف اصلاح‌طلب نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: «اگر غرض از دعوت صدیقی برای اقامه نماز جمعه، تبرئه او از اتهام‌های مطرح‌شده باشد، نه فقط بی‌اثر است، بلکه افکارعمومی آن را به عنوان دهن‌کجی نسبت به خود تلقی می‌کنند. چنین تصمیمی چنان آشوبی در اذهان مردم ایجاد می‌کند که پس از آن، نه می‌توان فرد بی‌گناهی را از اتهام غیرمستند تبرئه کرد و نه می‌توان گناهکاری را بر اساس مستندات محکمه‌پسند محکوم دانست.»

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد موسوم به «امر به معروف و نهی از منکر»، اسفندماه گذشته پس از افشای موضوع زمین‌خواری خود و فرزندانش، این گزارش را «شرارت دشمن‌شاد‌کن» خواند و با ادعای این که امضایش «جعل» شده، هدف از این به زغم او «الم‌شنگه‌ها و افشاگری‌ها» را «بی‌اعتقاد کردن مردم» دانست.

این آخوند نزدیک به علی خامنه‌ای اما با ادامه افشاگری‌ها، با انتشار ویدیویی اتهامات وارده را پذیرفت و از «رهبر جمهوری اسلامی» عذرخواهی کرد، ولی همه رخدادهای منجر به تصاحب باغ ۴۲۰۰ متری ازگل در شمال تهران را صرفا «غفلت» دانست.
+28
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  در این رژیم منحوس هر چه کثیف تر رتبه و مقام بزرکتر بمانند طوسی و صدیقی .....
  1
  51
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه

  آن افرادی که پشت سر این دزد فاسد نماز می‌خوانند مطمن باشید همانند این دزد فاسد هستند واقعا اینها نشانه از رو به تمام بودن این حکومت خبیث بچه کش است
  2
  49
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  ما به یاری خدا و همت میهن پرستان ایران همه آخوندها و پاسداران را به سزای اعمالشان می‌رسانیم و مسلما به حرف رضا پهلوی که گفت پس از یءروزی انقلاب بوسیله همین پاسداران و بسیجی ها امنیت برقرار خواهیم کرد دقیقا چنان نخواهیم کرد و پاسدارها و بسیجی ها بدانند آینده ایران حتما در ایران و نه بوسیله خاندان آخوند پرور پهلوی مشخص می‌شود.پاسداران خودتان را دلخوش نکنید که ما فراموش می‌کنیم یا می‌بخشیم. خیال نکنید رضا پشم زیر بغل به حکومت می‌رسد و ناجی شما می‌شود. خیال نکنید فحاشین پهلوی پرست مثل سبک مغز بخاطر رابطه دیرینه می‌توانند به شما کمک کنند. اینها به اندازه یک پشه ارزش ندارند و بجز فحاشی کاری ازشان نمی‌آید. ما به سراغ شما خواهیم آمد و تک تک تان را به مجازات میرسانیم
  11
  4
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  خاک بر سرتون. اگه نمیومدین سنگین تر بودین!🤢
  0
  11
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مطمئن باشین اینها که اومدن یا به زور مثل سربازهای وظیفه اومدن یا واقعا دیگه به یابو دست آخر ٥ تا سور زدن
  0
  2
  جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.