سه مرد گمشده با نوشتن کلمه «کمک» روی زمین نجات یافتند

بی بی سی: گارد ساحلی آمریکا توانسته ۳ مرد گمشده در یک جزیره دور افتاده را پس از دیدن کلمه کمک نجات دهد.

این سه مرد با استفاده از شاخه درختان نخل روی ساحل جزیره میکرونیزیا کلمه کمک HELP را نوشته بودند تا شاید خلبانان هواپیماهای عبوری آنها را شناسایی و از این جزیره خالی از سکنه نجات دهند.

گم شدن آنها ۹ روز پیش گزارش شده بود و جستجوها برای یافتن‌شان ادامه داشت. آنها که به یک سفر دریایی رفته بودند دچار سانحه شدند و سر از این جزیره دورافتاده و خالی از سکنه درآوردند؛ جزیره‌ای که نزدیک‌ترین خشکی به آن گوآم بود - حدود ۶۰۰ کیلومتر دورتر. گوآم از سرزمین‌های دور از خشکی آمریکا محسوب می‌شود که در دریای فیلیپین واقع شده و علاوه بر فیلیپین، با اندونزی و گینه نو و استرالیا (از جنوب) و ژاپن (از شمال) همسایه است.

این دومین بار طی ۴ سال گذشته است که گمشدگان در این آبها از جزیره میکرونیزیا سر در می‌آورند و نجات می‌یابند.

گارد ساحلی آمریکا در بیانیه خود گفته ۳ دریانورد با تجربه که همگی در دوران چهل سالگی خود هستند سفر دریایی خود را از جزیره پلوات آتول که بخشی از ایالت فدرالی میکرونیزیا است آغاز کرده بودند.

آنها روز یکشنبه عید پاک به آب زدند و ۱۷۰ کیلومتر آن طرف‌تر در حدود آبهای مرکزی سواحل گوآم بود که ناپدید شدن آنها گزارش و عملیات نجات ما آغاز شد.

امدادگران ابتدا عملیات جستجو را در محدوده‌ای به وسعت ۷۵ هزار میل دریایی آغاز کردند آن هم در شرایط بد جوی. اما در نهایت محل جغرافیایی آنها از طریق رصد هوایی شناسایی شد - به مدد کلمه «کمک» که خود روی ساحل نوشته بودند.

سپس امدادگران از هوا برای آنها یک بسته غذا و امداد انداختند و به آنها خبر دادند که قایق گارد ساحلی برای نجات‌شان در راه است. قایق کوچک آنها هم که صدمه دیده بود توسط کشتی گارد ساحلی یدک کشیده شد.

آنها که روز ۳۱ مارس گم شده بودند سرانجام روز ۹ آوریل به مدد نوشتن کلمه کمک با استفاده از شاخه‌های درختان نخل، نجات یافتند. نام و هویت این سه مرد هنوز علنی نشده است.
+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.