قهرمان سابق پارالمپیک از شرکت نایک خواست کفش لنگه‌ای هم بفروشد

نایک برای تبلیغ محصولات خود از مانکن‌های قطع پا یا دست استفاده می‌کندبی بی سی: یک قهرمان سابق پارالمپیک از شرکت نایک انتقاد کرده است که از مانکن‌های قطع عضو شده برای تبلیغ استفاده می‌کند، اما کفش را به صورت لنگه‌ای نمی‌فروشد.

استف رید،‌ ورزشکاری که خود یک پایش قطع شده است،‌ می‌گوید او کفش‌های شرکت نایک را فقط به صورت جفت می‌تواند بخرد.

او به بی‌بی‌سی گفت که شرکت‌هایی که سعی در جلوه دادن اهمیت توجه به تنوع افراد جامعه، فارغ از وضعیت ظاهری‌شان را دارند، در عمل هم باید پایبندی خود را به این طرز فکر نشان دهند.

شرکت نایک از خانم رید به دلیل مطرح کردن این موضوع تشکر کرد و گفت که در حال «بررسی» راه‌هایی برای رسیدگی به این موضوع است.

نایک ابراز امیدواری کرد که از برنامه خود برای فروش کفش‌های لنگه‌ای در آمریکا بیشتر بیاموزد.

در چارچوب این طرح که در حال حاضر فقط در آمریکا اجرا می‌شود، شرکت نایک هر سال به ورزشکارانی که یک پای آنها قطع شده است،‌ یک لنگه کفش هدیه می‌دهد.

استف که در پارالمپیک پکن ۲۰۰۸، لندن ۲۰۱۲ و ریو ۲۰۱۶ شرکت داشت، در حادثه‌ای در نوجوانی یک پای خود را از دست داد.
 استف رید در پارالمپیک لندن در سال ۲۰۱۲ از طرف بریتانیا حضور داشتپس از اینکه استف یک جفت کفش نایک را در یکی از فروشگاههای این برند مشهور ورزشی انتخاب کرد،‌ به او گفته شد که باید حتما یک جفت کفش را بخرد.

هنگامی که استف وضعیت خود را توضیح داد و به مانکن‌های تبلیغاتی فروشگاه که یک پا ندارند اشاره کرد،‌ به او گفته شد که می‌تواند برای این‌بار از امتیاز «تخفیف ویژه» استفاده کند.

این ورزشکار که اکنون بازنشسته شده است می‌گوید هیچ مشکلی ندارد که برای سرگرمی دلخواهش هزینه بپردازد، اما نمی‌تواند بفهمد که چرا باید برای محصولی پول بدهد که نصف آن را باید کنار بگذارد و استفاده نکند.

او می‌گوید که یک «راه‌حل یکباره» نمی‌خواهد بلکه می‌خواهد که صدایش شنیده شود.

او می‌گوید: «این مساله فقط درباره من نیست. آنها گفتند که این مساله را با مدیران رده‌های بالاتر نایک مطرح خواهند کرد.»

«من فقط می‌خواهم با نایک وارد گفتگو شوم.»

او می‌گوید که فکر می‌کند که این بیشتر یک نوع «سهل‌انگاری» است.

استف می‌گوید: «انتظار ندارم که هر شرکتی به وضعیت من به عنوان فردی که عضو بدنش قطع شده است توجه کند و ضرر مالی متحمل شود اما توجه به «تنوع» در جامعه، می‌تواند کمک کند که راه‌های بهتری برای تجارت پیدا شود.

استف در یک ویدئو در شبکه اجتماعی تیک‌تاک درباره شرکت‌هایی که محصولات ورزشی تولید می‌کنند و سیاست مشابهی دارند صحبت کرده است.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.