از آثار هنرمندان گمنام تا سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس

 یورونیوز: نمایشگاهی از آثار تجسمی هنرمندان ایرانی به همت «بنیاد شهبانو فرح پهلوی» در پاریس افتتاح شد.

در این نمایشگاه که از روز دوشنبه ٨ آوریل گشوده شده، آثار ٨٢ هنرمند نقاش و عکاس ایرانی به نمایش گذاشته شده و ٧٠ اثر مجسمه نیز به صورت دیجیتال روی اکران پخش می‌شود.
نمایشگاه هنری «بنیاد شهبانو فرح پهلوی» در پاریسفرح پهلوی، همسر آخرین پادشاه ایران که این بنیاد فرهنگی و هنری را در سال گذشته به هدف پشتیبانی از هنرمندان ایرانی تأسیس کرده، در حساب کاربری خود در شبکه ایکس با اعلام این خبر نوشت‏: «تا زمانی که هنر وجود دارد، امید برای گرد هم آوردن انسان‌ها نیز وجود دارد.» در میان کارهای به نمایش در آمده، آثاری از هنرمندان سرشناس همچون سهراب سپهری، حسین زنده‌رودی، ایران درودی و بهمن محصص و نیز برخی هنرمندان گمنام دیده می‌شود.
نمایشگاه هنری «بنیاد شهبانو فرح پهلوی» در پاریسبسیاری از تابلوها نیز حاوی تصاویری از خاندان پادشاهی پیشین ایران از جمله محمدرضا پهلوی و فرزندش رضا و نیز خود فرح دیبا هستند.
نمایشگاه هنری «بنیاد شهبانو فرح پهلوی» در پاریس
این نمایشگاه که در سالن‌های دو طبقه از اقامتگاه بین‌المللی ژان مونه، واقع در منطقه ١۴ پاریس در حال برگزاری است، تا ٢۴ مه ادامه خواهد داشت.
 برپایی نمایشگاهی در حمایت از هنرمندان ایرانی در پاریس توسط بنیاد شهبانو فرح پهلوی
+37
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  وقتی نام شهبانو فرح پهلوی به میان می‌آید، بی اختیار به یاد کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌افتم و یاد و خاطر این زن فرهیخته و بافرهنگ را گرامی میدارم. ما در جنوب شهر تهران امکانات مطالعه کتاب نداشتیم و به کتابخانه ملی در قلب تهران آن زمان دور بودیم. من هنوز محیط پاکیزه بوی کتابهای نو و فضای امن مجموعه های آموزشی آن در محله مان را مثل دیروز به خاطر دارم. به عنوان یک انسان مسول و شجاع از طرف خودم و انسان‌های نیک سرشت و حقیقت جو، از پیشگاه علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران زمین بخاطر هتک حرمت از ایشان و خانواده سلطنتی ایران طلب عفو بخشش کرده و برای ایشان آرزوی بهترینها همراه با سلامتی کامل را دارم. امیدوارم هرچه زودتر مقدم ایشان و خانواده محترمشان را در میدان شهیاد گرامی بداریم و روزها به جشن و پایکوبی بپردازیم. به یاد تمامی جانباختگان و معلولین ایرانی در سراسر ایران از گذشته تا هنوز. جاوید باد پرچم سه رنگ ایران زمین با آرم شیروخورشید 🌹
  8
  31
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دو خبر پشت به پشت در صفحه اصلی سایت: - این خبر که جنبه فرهنگی و هنری داره و خبر بعدی "ایران اورانیوم کافی برای سه تا بمب داره"! ولی قیمتش رو نگفتن. به قیمت سوختن چندین نسل و غارت مملکت. عجب سفری بین این دو خبر هست
  7
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.