رسانه‌های اسرائیلی: نیروهای ارتش، پسران هنیه را بدون اطلاع نتانیاهو و فرماندهان نظامی کشتند

 اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماسصدای آمریکا: رسانه‌های اسرائیلی روز پنجشنبه ٢٣ فروردین گزارش دادند نیروهای اسرائیلی بدون مشورت با فرماندهان ارشد نظامی یا رهبران سیاسی خود از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، سه پسر اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، را در یک حمله هوایی در غزه کشتند.

به گزارش خبرگزاری «والا»، این عملیات که با هماهنگی ارتش اسرائیل و سازمان اطلاعات شین‌بت انجام شد، پیش از عملی‌شدن به اطلاع نتانیاهو و همچنین یوآف گالانت، وزیر دفاع، نرسیده بود.

«والا» در خبر خود افزوده که امیر، محمد، و حازم هنیه به عنوان ستیزه‌جوی فلسطینی و نه به این خاطر که فرزند اسماعیل هنیه بودند، هدف حمله قرار گرفتهند.

ارتش اسرائیل اظهارنظری درباره گزارش‌ها مبنی بر کشته‌شدن چهار نوه اسماعیل هنیه ارائه نکرده است.

حماس و خانواده اسماعیل هنیه، رهبر این گروه شبه‌نظامی، اعلام کردند که سه پسر او در پی حمله هوایی اسرائیل در روز چهارشنبه ۲۲ فروردین در غزه کشته شده‌اند. در این ارتباط، ارتش اسرائیل این سه تن را از اعضای گروه «تروریستی» حماس دانست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حماس اعلام کرد که حازم، امیر و محمد، سه پسر اسماعیل هنیه، پس از اصابت بمب به خودروی حامل آنها، در غزه کشته شدند.

رسانه‌های حماس گفتند که دو نوه هنیه نیز در این حمله کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

خبرگزاری رویترز نوشت اسماعیل هنیه که در قطر زندگی می‌کند، به شبکه تلویزیونی «الجزیره» گفت که «خون پسرانم از خون مردم عزیزتر نیست.»

پیش از این، طی حدود هفت ماهی که از جنگ بین حماس و اسرائیل می‌گذرد، ویدیویی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که در آنها از اسماعیل هنیه و آن‌دسته از رهبران حماس که در خارج از غزه هستند، انتقاد شده بود.

در همین حال، ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروی هوایی هواپیماهای این کشور اوایل روز چهارشنبه «سه عامل نظامی حماس که فعالیت های تروریستی را در مرکز نوار غزه انجام می دادند، هدف قرار دادند.»

بر اساس این گزارش که در کانال تلگرامی ارتش اسرائیل منتشر شد، این سه تن «امیر هنیه، از فرماندهان هسته در شاخه نظامی حماس، و محمد و حازم هنیه، از عوامل نظامی در سازمان تروریستی حماس»، فرزندان اسماعیل هنیه بودند.

گروه اسلام‌گرای افراطی حماس ۱۵ مهر ۱۴۰۲ در حمله‌ای تروریستی به اسرائیل ۱۲۰۰ نفر که اکثرا غیرنظامی بودند را کشت و ۲۵۳ تن دیگر را گروگان گرفت. حدود ۱۰۰ نفر از این گروگان‌ها در آتش‌بسی دو هفته‌ای در آذرماه گذشته آزاد شدند اما حماس همچنان از آزادی بقیه گروگان‌ها خودداری می‌کند.

در آخرین خبر در مورد گروگان‌ها، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» روز چهارشنبه به نقل از یک مقام اسرائیلی و یک منبع آگاه از مذاکرات قاهره گزارش داد حماس اعلام کرده است که در حال حاضر قادر به شناسایی و ردیابی ۴۰ گروگان اسرائیلی مورد نیاز برای انجام مرحله اول توافق آتش‌بس نیست.

به نوشته سی‌ان‌ان، این موضوع باعث افزایش نگرانی از آن شده است که امکان دارد این تعداد از گروگان‌های اسرائیلی کشته شده باشند.

اسرائیل می‌گوید هدفش نابودی کامل حماس و بازگرداندن گروگان‌ها است و تا رسیدن به این اهداف، از جنگ دست نمی‌کشد.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند.
+66
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد

  دوستان این جام زهر و کسی ندیده احیانا کجا گذاشتن ! تا به فنا نرفتیم یکی پیدا کنه بده تحویل صاحبش شر و بخوابونه 😂
  1
  39
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  حتما کیک و شیرینی و با تبریکات فراوان برایش ارسال کنید . پول مفت از طرف ایران ، جای لوکس از طرف اعراب خلیج فارس ، زنهای فراوان از طرف تبصره دین ، بچه ونوه را بی خیال .
  3
  44
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  دم اسراییلی ها گرم.
  3
  35
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  اسماعیل هنیه یک ترسو و بزدلی است که با دوست دخترها و زنهایش در قطر زندگی می کند و جرات ندارد در غزه بجنگد. امیدورام اسراییل دنیا را از شر اینها خلاص کند
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Freddie - برلین، آلمان

  مال این مردم یتیم ایران را خوردن جواب پس دادن داره. نوبت این هم خواهد رسید.
  1
  36
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  چقدر آدم بخاطر خدا و دین هر سال کشته میشه ! تسته ژنتیک بگیرن هیچ فرقی باهم ندارن , حالا یسریشون شدن مسلمون یسریشون یهودی موندن , هی دارن همدیگرو سلاخی میکنن. نگرانم فردا به ایران حمله کنن مثله غزه همین بلا رو سره ما هم بیارن
  18
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  بخاطر دین و‌خدا نیست بخاطر موج سواری و جاه طلبی ایدئولوژیک یک عده هست.جهت اطلاع تست ژنتیک اتنیک عرب با اتنیک یهودی متفاوته.یهودی دینش را صدور نمیکنه،هر عقیده ای داره برای خودش هست و کاری بکار دیگران نداره.مسلمان دقیقا برعکس.تفاوت از اینجاست .نگران غزه شدن ایران نباشید.مردم غزه اکثریت قاطع به حماس رای دادند،طرفدار حماس بودند و با حماس همکاری میکردند تا از خانه ها و بیمارستانها و غیره برای حملات استفاده بشه.مردم ایران اما ۹۰٪ مخالف رژیم اسلامی هستند.لازمه اینها تکرار بشه؟
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هیچکس از نقش اصلی هنیه اطلاع ندارد.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  دوسته عزیز مسلمون و عرب توی فلسطین یکی هستن . مثله زرتشتی و مسلمونها توی ایران , توی ایران هم تا سالها بعد از حمله عرب ها همه عربی حرف میزدن . هنوز بیشتر از ۵۰ درصد کلمه هایی که حرف میزنیم عربیه ! مصر هم عربی حرف میزنن, اون ها هم عربن ؟!!!!! مثله اینکه زرتشتی هایی که فرار کردن به هند برگردن بگن ایران فقط ماله اوناس. مشکل این وسط فقط دینه. اینکه مردمه غزه طرفداره حماس بودن رو من چیزه دیگهی خوندم. ایرانی ها هم ساله ۵۷ به آخوندا رای دادن ! اینکه میگم همون کار رو میکنن بخاطره جو طرز فکره مردم میگم. توی یوتوب اخباره مرتبط رو ببین بعد کامنته مردم رو هم بخون . خیلی از ایرانیا همین حرفه شمارو زدن ولی جوابی که گرفتن این بوده که همتون از یه قماشین ! . حمله امریکا به عراق رو ببین چقدر ادمه غیره نظامی رو کشتن, داستانه شکاره صدام رو سرچ کن ۱۵ درصد احتمال میدادن صدام توی یه آپارتمان باشه آپارتمان رو میزدن , میدونستن کلی آدم کشته میشه ! یا استفادشون از اورانیم رقیق شده که هنوز اون منطقه ها مردمش مشکل داران ! حالا این که امریکا بود اسرائیل که !!!
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.