اسرائیل به خامنه‌ای: از ایران حمله کنید، «در ایران» حمله می‌کنیم

ایران اینترنشنال: وزیر امور خارجه اسرائیل در واکنش به سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در خطبه‌های نماز عید فطر درباره «تنبیه اسرائیل»، در حساب رسانه اجتماعی ایکس خود به زبان فارسی نوشت در صورت حمله ایران به اسرائیل از خاک خود، اسرائیل واکنش نشان خواهد داد و در ایران دست به حمله خواهد زد.

یسرائیل کاتس با «منشن» کردن حساب ایکس رهبر جمهوری اسلامی، مستقیما او را خطاب قرار داد.
خامنه‌ای صبح روز چهارشنبه ۲۲ فروردین، در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلای تهران بار دیگر اسرائیل را تهدید به حمله کرد و با اشتباه خواندن اقدام اسرائیل در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق گفت: «اسرائیل باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.»

او اشاره‌ای به ابعاد و چگونگی حمله تلافی‌جویانه احتمالی جمهوری اسلامی نکرد و صرفا به تکرار سخنان کلی در این زمینه اکتفا کرد.

در سال‌های گذشته، اسرائیل بارها متهم به انجام اقدامات خرابکارانه «در داخل خاک ایران» شده است. در یک مورد نیز دولت این کشور از خارج کردن اسناد مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی از ایران خبر داد و اعلام کرد در بهمن ۱۳۹۶ حدود ۵۵ هزار صفحه سند و ده‌ها لوح فشرده حاوی اطلاعات محرمانه در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را از این کشور خارج کرده است.

در موارد دیگر، اسرائیل رسما مسوولیتی بر عهده نگرفته است.

فروردین ۱۴۰۰، علی‌اکبر صالحی، رییس وقت سازمان انرژی اتمی ایران از «خرابکاری» در تاسیسات اتمی نطنز خبر داد. روزنامه نیویورک‌تایمز در آن زمان نوشت در این تاسیسات انفجار رخ داده است.

در رخدادی دیگر، یک کارگاه متعلق به سازمان انرژی اتمی ایران در شادآباد تهران در اوایل مرداد ۱۳۹۹ به آتش کشیده شد.

بر اساس گزارش تحقیقی ایران‌اینترنشنال که در فروردین ماه سال جاری منتشر شد، حکومت ایران وجود این مکان حساس و آتش‌سوزی در آن را پنهان کرد.

تهران اسرائیل را مسوول این حادثه می‌داند.

حذف فیزیکی دانشمندان فعال در برنامه هسته‌ای از جمله محسن فخری‌زاده، مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن و داریوش رضایی‌نژاد از دیگر مواردی بوده که جمهوری اسلامی، اسرائیل را به برنامه‌ریزی و اجرای آن متهم کرده است.

انفجارها در دو خط لوله گاز و یک کارخانه شیمیایی در ایران در سال ۱۴۰۲ نیز به اسرائیل منتسب شده‌اند.

تیر ماه ۱۴۰۱، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی با اشاره به ترس مقام‌های جمهوری اسلامی از ادامه اقدام‌های اسرائیل در داخل خاک ایران به نقل از یک سیاستمدار اصلاح‌طلب نوشت به نظر می‌رسد اسرائیل برای انجام آزادانه عملیات خود یک سازمان گسترده در ایران ایجاد کرده است.

این اظهارات نشان‌دهنده عمق نفوذ اسرائیل در ساختار حاکمیتی، اطلاعاتی و امنیتی ایران است.
انتقاد از کشورهای اسلامی در قضیه فلسطین
علی خامنه‌ای امروز و ساعاتی بعد از نماز عید فطر، در دیدار با جمعی از مسئولان جمهوری اسلامی و سفیران برخی کشورها به مناسبت این عید گفت: «در قضیه فلسطین، دولت‌های اسلامی به وظایفشان عمل نمی‌کنند. بعضی از آنها به این رژیم کمک هم می‌کنند. این کار، خیانت به امت اسلامی و کمک به نابودی خودشان است.»
یک روز پیش از این اظهارات، علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین، وابسته به حزب‌الله لبنان، اعلام کرد جمهوری اسلامی حضور اسرائیل در کشورهای منطقه مانند امارات متحده عربی را یک تهدید می‌داند و با آن مقابله خواهد کرد.

تنگسیری گفت: «تهدید گاهی به صورت لسانی است ... و گاهی افعالی است. در کشور همسایه ما امارات، من احساس می‌کنم تهدید ما افعالی است. می‌دانیم آوردن صهیونیست‌ها در این نقطه برای کار اقتصادی نیست. الان در واقع کارهای امنیتی و در واقع نظامی می‌کنند که این یک تهدید است و نباید این اتفاق بیفتد.»

خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید فطر خود گفت: «صهیونیست‌ها به کنسولگری ما حمله کردند؛ یعنی به خاک ما حمله کردند.»

رهبر جمهوری اسلامی نامی از هفت عضو سپاه پاسداران، از جمله محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه در لبنان و سوریه که در حمله اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق کشته شدند، نبرد اما گفت: «ما داغدار شهیدانمان شدیم. البته اینها کسانی بودند که یک عمر دنبال شهادت دویدند. ما داغدار شدیم اما آنها کامیاب شدند.»

خامنه‌ای گفت: «امسال ماه رمضان حوادث خون‌بار غزه کام مسلمانان را در سراسر جهان تلخ کرد. لعنت خدا بر رژیم غاصب صهیونیست.»

او با انتقاد از دولت‌های غربی و از جمله آمریکا و بریتانیا، آنها را متهم کرد که صرفا در کلام سخنی گفته‌اند اما در عمل نه تنها مانع کشتار فلسطینی‌ها در غزه نشدند، بلکه در این جهت به اسرائیل کمک هم کردند.

خامنه‌ای بار دیگر تمدن غرب را هدف حمله قرار داد و گفت: «دولت‌های غربی در حوادث امسال ذات شریر تمدن غربی را به دنیا نشان دادند. ما می‌گفتیم، منتقدین تمدن غربی می‌گفتند که این تمدن بر پایه جدایی از معنویات بنا شده است و از آن انتظار خیر نمی‌توان داشت اما در این حوادث، دولت‌های غربی این ذات شریر را به جهانیان نشان دادند.»

او بی‌توجه به کشتار زنان، کودکان و جوانان در خیابان‌ها، زندان‌ها و حتی بیمارستان‌های ایران، به انتقاد از اسرائیل و حامیانش پرداخت و گفت: «کودک می کشند در آغوش مادر، بیمار می کشند در بیمارستان. زورشان به مردان مقاومت نمی‌رسد، می‌افتند به جان زن و کودک و پیر.»

در جریان اعتراضات در ایران در سال‌های اخیر، نیروهای سرکوب‌گر جمهوری اسلامی با دستور مستقیم و حمایت آشکار خامنه‌ای، صدها نفر از جوانان، زنان و کودکان ایرانی را کشته و هزاران نفر دیگر را بازداشت کرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی با دروغین دانستن بحث حقوق بشر گفت: «کجا هستند آن کسانی که آهنگ ناهنجارشان درباره حقوق بشر گوش دنیا را کر می‌کند؟ اینها بشر نیستند؟ حقوق ندارند؟»
دعوت به وحدت
علی خامنه‌ای در پایان سخنرانی خود بار دیگر هواداران حکومت جمهوری اسلامی را به وحدت فراخواند و گفت: «فعالان سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای بدانند که توفیق در توحید کلمه است.»

خامنه‌ای گفت: «اختلاف نظر سیاسی و غیرسیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه‌گیری و وحدت را شکستن، به زیان دنیا و آخرت شماست.»

رهبر جمهوری اسلامی در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به گسترش آنچه آن را روزه‌خواری در ملاء عام در ماه رمضان خواند، گفت: «جمهوری اسلامی به دنبال آن نیست که همه را به زور دین‌دار کند اما در مقابل شکستن هنجارهای دینی هم وظیفه‌ای دارد.»

او از دستگاه‌های مختلف قضایی و امنیتی خواست با این به گفته او «هنجارشکنی‌»ها به شدت برخورد کنند.

پیش از این یکی از فعالان سیاسی هوادار جمهوری اسلامی در توصیف رفتار شهروندان در ماه رمضان گفته بود: «شاهد وسیع‌ترین موج روزه‌خواری علنی در تاریخ جمهوری اسلامی هستیم.»

خامنه‌ای در هفته‌های گذشته بر ضرورت رعایت حجاب اجباری تاکید کرده و از دستگاه‌های حکومتی خواسته بود در این زمینه فعالانه‌تر عمل کنند.
+47
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  باشه از لبنان می زنن. ملا و اسراییلی هر دو جوکن 😄
  7
  12
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  اگر حمله ایی هم در کار باشد احتمالا مشابه حمله به عین الاسد با هماهنگی کامل انجام خواهد شد!! و اینکه تا حالا انجام نشده بدلیل عدم موافقت طرف اسراییلی است!
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد
  اسرائیلی ها کم کاری میکنن خداییش ! ، باید از آمریکایی ها یاد بگیرن ، تا ایران به عمو ترامپ زنگ زد اونم به بچه ها شبونه گفت خالی کنید بچه ها ایران گفته میخوام بزنم نگرانن مبادا خدایی نکرده کسی آسیب ببینه خونی از دماغ کسی بیاد ، بچه ها هم سه سوت عین السد و جارو کردن و رفتن 😁 ، اونوقت به شما چند روزه پیغام دادن خالی کنید عین خیالتون نیست ، اینه رسم رفاقت ، بفکر آبروی ما باشید لااقل 😁
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد
  این گرا بود ، تهدید بود ، جمله رمزی بود ، جوک بود ، چه حرفی بود آخه ! اصلا ولش کن ، شما بگو از کجا دوست داری از همونجا بگیم بزنن 🤣
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.