مرگ مشکوک علیرضا نادرلو در مترو تهران؛ احتمال دخالت عوامل حکومت

علیرضا نادرلو
کیهان لندن: رسانه‌های داخلی روز دوشنبه ۲۱ فروردین‌ماه گزارش دادند در تهران یک پسر جوان در ایستگاه مترو دانشگاه «تربیت مدرس» در پی تصادف با قطار، جان خود را از دست داده است.

این فرد علیرضا نادرلو جوان ۲۴ ساله‌ای است که برخی منابع می‌گویند عوامل حکومت روی سکوی مترو او را به زیر قطار هُل داده‌اند.

در همین ارتباط پوریا زراعتی مجری شبکه «ایران اینترنشنال» در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت، این جوان ورزشکار چند روز قبل برای انجام حرکات رزمی به مراسم حکومتی «روز قدس» دعوت شد اما از رفتن خودداری کرد، اما بعد از رد دعوت، چندین بار توسط عوامل رژیم مورد اذیت و آزار و تفتیش کیف و موبایل قرار گرفت و در نهایت، ۱۹ فروردین ماه، به گفته‌ی خانواده، به قتل رسید.

زراعتی در ادامه توضیح داده «بعد از کشته شدن علیرضا، با اینکه موبایل و کارت شناسایی همراهش بود، کسی به خانواده‌ش هیچ خبری نداد تا اینکه پدرش ساعت سه بامداد ۲۰ فروردین پیکر بی‌جان پسرش رو شناسایی کرد.»
بر اساس آخرین اطلاعات، بعد از پیگیری خانواده، یک قاضی دستور توقف بازبینی فیلم‌های دوربین‌های مداربسته‌ مترو را صادر کرده است.
در شبکه «ایکس» هشتگی با عنوان #علیرضا_نادرلو فعال شده که در آن چندن ویدیو از این جوان ورزشکار هنگام تمرین‌های سنگین رزمی و بدنسازی منتشر شده است که تایید می‌کند از نظر جسمی و روحی شرایط مناسبی داشته که اقدام به «خودکشی» را به شدت مورد تردید قرار می‌دهد.
گفته می‌شود مراسم سوگواری سوم و هفت علیرضا نادرلو پنجشنبه ۲۳ فروردین در «مسجد نظام مافی» واقع در خیابان کاشانی تهران برگزار خواهد شد.

ویدیوهای مربوط به دوربین‌های مداربسته مترو با حکم قضایی به نهادهای خاص ارائه می‌شود. با وجود شکایت خانواده نادرلو احتمالاً متوقف شدن روند بازبینی با فشار نهادهای امنتی صورت گرفت. اقدامی که در روند پرونده آرمیتا گراوند نیز اتفاق افتاده بود. آرمیتا مهرماه ۱۴۰۲ به طرز مشکوکی در متروی تهران جان باخت. بر اساس گزارش‌های غیررسمی، وی به همراه دوستانش، در حالیکه حجاب اجباری بر سر نداشت، در ایستگاه متروی «میدان شهداء« وارد واگن شد و در پی هُل دادن مأموران، سرش به ستون فلزی واگن برخورد کرد و بیهوش شد و پس از ۲۸ روز که در کما بود درگذشت.
+23
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  دستور توقف بازبینی ویدئو دوربین توسط قاضی مزدور ج.ا ثابت می‌کند که باز هم یک قتل حکومتی انجام شده است . نام این قاضی باید بعنوان مجری جنایت علیه بشریت ثبت شود تا در آینده نزدیک مشابه عوامل نازی و داعش محاکمه شود .
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.