جو بایدن: حمایت ما از اسرائیل در برابر تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران «آهنین» است

صدای آمریکا: جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۲ فروردین، اعلام کرد که حمایت ایالات متحده از اسرائیل در برابر تهدیدهای ایران، آهنین است.

آقای بایدن که در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید سخت می‌گفت، با اشاره به تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل گفت: «آنها تهدید می کنند که یک حمله قابل توجهی علیه اسرائیل انجام می دهند. همانطور که به بنیامین نتانیاهو گفتم، تعهد ما به امنیت اسرائیل در برابر این تهدیدات از سوی ایران و نیروهای نیابتی‌اش، آهنین است.»

او تاکید کرد: «اجازه دهید دوباره بگویم، آهنین است و ما تمام تلاش خود را برای محافظت از امنیت اسرائیل انجام خواهیم داد.»

جو بایدن عالی ترین مقام ایالات متحده است که به طور علنی بر حمایت همه جانبه واشنگتن از متحد کلیدی‌اش، اسرائیل، در مقابله با اقدام احتمالی تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی به بهانه حمله منتسب اسرائیل به کنسولگری‌اش در دمشق تاکید کرده است.

پیشتر مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین، در یک کنفرانس خبری گفته بود که حمایت واشنگتن از اسرائیل «آهنین» است.

جیک سالیوان افزوده بود: ما اظهارات علنی مقامات ایرانی و گزارش‌های علنی از برنامه‌های ایران برای اقدام احتمالی تلافی‌جویانه را رصد می‌کنیم و همانطور که رئیس‌جمهور به نخست‌وزیراسرائیل گفت، حمایت آمریکا از دفاع اسرائیل در برابر تهدیدهای ایران و نیروهای نیابتی‌اش «آهنین» است.

جان کربی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حوزه ارتباطات، نیز روز دوشنبه بیستم فروردین، در یک کنفرانس خبری تلفنی گفته بود: «ایران تهدیدهای بسیار علنی علیه اسرائیل کرده است و یکی از مواردی که رئیس‌جمهوری آمریکا در تماس خود با نخست‌وزیر اسرائیل گفت، این بود که دولت اسرائیل می‌تواند بر پشتیبانی آمریکا برای هرگونه نیاز دفاع از خود در برابر تهدیدات مستقیم ایران علیه اسرائیل حساب کند.»

آقای کربی افزوده بودک «نه فقط نیروهای ما، بلکه پرسنل دیپلماتیک ما نیز در عراق و سوریه دائما در معرض تهدید هستند و ما این موضوع را جدی می‌گیریم. بنابراین ما اقدامات حفاظتی مناسبی را انجام می‌دهیم و بر پایه تغییرات، نوع پاسخ متناسب را آماده داریم و این موضع تغییر نکرده و نخواهد کرد.»

او گفته بود: «ما تهدید علیه مردم‌ آمریکا را جدی می‌گیریم و می‌دانیم که آن گروه‌هایی که چنین حملاتی را انجام می‌دهند، توسط سپاه پاسداران پشتیبانی، تجهیز و تأمین مالی می‌شوند.
+103
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  خفه بابا همین فردا با ضحاک علی باجناق میشی دوباره چند میلیون دلار براشون آزاد میکنی
  61
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد

  پدر جان شما مراقب باش راه میری نخوری زمین همین کافیه ، آهن و این ها سنگینه! در حوضه اخیارات صحبت کن در همون حد بستنی های خوشمزه کاخ سفد این چیزها بگی خوبه همه هم دوستت دارن 😁، استرس واسه شما خوب نیست آخه 😁
  44
  3
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  برای دموکرات های امریکائی همیشه همه چیز ابزاری برای موفقیت های اقتصادی است. در این نتیجه وسیله را توجیه میکند. از حقوق بشر کارتر در بین این ها دروغ بود تا حالا که به اینجا رسیده اند
  26
  5
  ‌پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.