تاباندن لیزر از بینی برای جلوگیری از عفونت‌های حین جراحی در بریتانیا به کار گرفته شد

بیماری که تحت درمان با روش تازه قرار گرفته استبی بی سی: یک شیوه لیزردرمانی پیش از عمل جراحی برای اولین بار در بریتانیا به کار گرفته شده و پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز، بیماران در منطقه یورکشایر غربی در انگلستان از آن بهره‌مند شدند.

مرکز آموزشی درمانی در یورکشایر شروع به استفاده از استریویو (Steriwave) برای افرادی کرده است که برای جراحی لگن و زانو مراجعه می‌کنند.

در این شیوه درمانی برای از بین بردن باکتری‌هایی که باعث عفونت محل جراحی می‌شوند، یک وسیله میله‌مانند نور قرمز را به داخل سوراخ‌های بینی بیماران می‌تاباند.

دکتر باند، متخصص داروسازی ضد میکروبی و مدیر این نوآوری آن را یک «فناوری جدید مهم» توصیف کرد.

دکتر باند گفت: «ما بسیار خوشحالیم که اولین مرکزی هستیم که به بیماران امکان دسترسی به این فناوری جدید مهم را می‌دهیم که ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را با یک درمان پنج دقیقه‌ای از بین می برد.»

این درمان پس از یک آزمایش موفقیت‌آمیز در بیمارستان پونتوفرک در سال گذشته، با هدف کمک به جلوگیری از ابتلا به عفونت در بیماران در حین جراحی، آغاز شد.

سازمان سلامت ملی در بریتانیا قبلا گفته بود که امیدوار است این شیوه جایگزینی برای آنتی بیوتیک‌هایی باشد که در حال حاضر قبل از عمل جراحی و برای جلوگیری از عفونت‌هایی مانند استافیلوکوک مقاوم به درمان (ام‌آراس‌آ) به بیماران داده می‌شود.

کارولین کراس، مدیر اجرایی اندینا بیومدیکال، شرکت پیشرو در درمان‌های ضد میکروبی، گفت: «ما خوشحالیم که مسوولان ان‌اچ‌‌اس(سازمان سلامت ملی در بریتانیا) استفاده از این روش را پذیرفته‌اند، به خصوص از این نظر که با توجه به تهدید فزاینده مقاومت این داروها در برابر باکتری‌ها، ان‌اچ‌اس به عنوان نهادی پیشرو در نظارت بر مصرف آنتی‌بیوتیک دیده می‌شود.»
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.