گزارش تحقیقی: بودجه نهاد تحت ریاست کاظم صدیقی برابر دستمزد ماهانه ۲۴ هزار کارگر است

 تصویر مرتبط با زمین‌خواری کاظم صدیقیصدای آمریکا: پایگاه داده‌های باز ایران تحقیق اخیر خود را به بررسی بودجه سالانه ستاد امر به معروف اختصاص داده‌ است.

بر اساس نتایج این تحقیق ارزش بودجه سالانه این ستاد به ریاست کاظم صدیقی که از آخوندهای نزدیک به علی خامنه ای است، معادل حداقل دستمزد ماهانه ۲۴هزار کارگر است.

کاظم صدیقی که علاوه بر مدیریت حوزه علمیه تهران، از سال ۱۳۹۷ ریاست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارد، اخیرا با اتهام فساد مالی و زمین‌خواری در شمال تهران مواجه شده است.
در این تحقیق آمده که در بودجه سال ۱۴۰۲، مبلغ ۱۲۷ میلیارد تومان از منابع عمومی به ستاد امر به معروف و نهی از منکر اختصاص داده شده است. این در حالی است که حداقل دستمزد پایه تعیین شده برای کارگران در سال گذشته ۵ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان بوده است.

بررسی‌های این پایگاه نشان می دهد که در فاصله سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۶۰ میلیارد تومان از منابع عمومی بودجه کشور در اختیار ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفته است. بودجه‌ای که ارزش آن به قیمت روز و با در نظر گرفتن تورم فراتر از ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رود.

اعتبارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بودجه سالانه از زمان ریاست کاظم صدیقی (۱۳۹۶-۱۴۰۲)
در این تحقیق همچنین آمده که برای ارزیابی عملکرد این نهاد مذهبی – تبلیغاتی هیچ برنامه یا شاخصی در قوانین بودجه تعریف نشده است. این ستاد نیز تاکنون از ارائه گزارش عملکرد مالی سرباز زده بنابر این روشن نیست که این میزان بودجه صرف چه اموری در این ستاد می شود.

در مقایسه بودجه ستاد امر به معروف چندین برابر اعتبارات بسیاری از نهادهای آموزشی و پژوهشی است که دستور کار و عملکرد مشخصی دارند. به عنوان نمونه بودجه این ستاد حدود چهار برابر بودجه موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی است که عهده‌دار برنامه ریزی و توسعه آموزش عالی در سراسر کشور است.

مقایسه بودجه ستاد امر به معروف با چند ردیف بودجه

قانون بودجه ۱۴۰۲
+38
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  آهای مردم اخته شده مبادا یک وقت از خود واکنشی نشان داده و اعتراضی بکنید. چون همیشه تا دسته بخورید و دم نزنید...
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  لو رفتن این مسئول مورد حمایت خامنه ای نشانه سلامت بقیه مسئولان نیست ، همه مسئولان دزد هستند ، احتمالا این احمق گریان شارلاتان شیتیلی مربوطه را رد نکرده است .
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  نوش جونش مردمی که از ترس خودشونو زدن به مردن حقشونه
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.