اسرائیل از بمباران انبارهای تسلیحات ارتش سوریه و گروه‌های نیابتی‌ ایران خبر داد

العربیه: ارتش اسرائیل، سه‌شنبه 21 فروردین اعلام کرد که جنگنده‌هایش در واکنش به شلیک چندین راکت به بلندی‌های جولان اشغالی، یک سایت نظامی سوریه را بمباران کردند.

این حمله چند روز پس از هدف قرار گرفتن ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق انجام گرفت که طی آن 7 فرمانده ارشد سپاه پاسداران کشته شدند.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «جنگنده‌ها شبانه به زیرساخت‌های نظامی ارتش سوریه در شهرک محجه در حدود 30 کیلومتری منطقه خالی از سلاح و حد فاصل دو طرف، حمله کردند».

این بیانیه افزود که دوشنبه، شلیک یک راکت از خاک سوریه رصد شد که خساراتی برجای نگذاشت و با شلیک توپخانه به سمت منبع پرتاب راکت، پاسخ داده شد.
بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه
از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد: «حمله هوایی اسرائیل در سحرگاه امروز (سه‌شنبه) منطقه محجه در حومه شمالی درعا را هدف قرار داد».

بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه بدون اشاره به خسارت جانی محتمل، تاکید کرد که در این بمباران «انبارهای حاوی سلاح و مهمات رژیم سوریه و شبه‌نظامیان نیابتی ایران هدف قرار گرفت که به انهدام تسلیحات آن‌ها انجامید».

اسرائیل بعد از حمله به ساختمان مجاور کنسولگری ایران در دمشق و به دنبال تهدیدات ایران به اقدام تلافی‌جویانه علیه تل‌آویو، آمادگی نظامی خود را افزایش داده است.

اسرائیل در سال 1967 بلندی‌های جولان را اشغال و متعاقبا به خاک خود ضمیمه کرد که این اقدام از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد.
+56
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.