قوه قضائیه می‌گوید کاظم صدیقی و پسرانش زمین اُزگُل را به حوزه علمیه بازگرداندند

 مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیهرادیو فردا: پس از هفته‌ها جنجال بر سر تصاحب زمین ۴۲۰۰ متری توسط کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، سخنگوی قوه قضائیه ادعا کرد که در تاریخ ۹ فروردین ۱۴۰۳ معامله انتقال زمین اُزگُل «اقاله شده» و موسسه «پیروان اندیشه‌های قائم» متعلق به صدیقی و پسرانش، این زمین را رسماً به حوزه علمیه خمینی برگردانده است.

«اقاله» اصطلاحی حقوقی‌ است که معنای آن برهم زدن قرارداد و رضایت دو طرف در لغو قرارداد است.

مسعود ستایشی این توضیحات را سه‌شنبه ۲۱ فروردین در آخرین نشست خبری خود ارائه داد و طی آن نیز اعلام کرد که از سمت سخنگویی قوه قضائیه کناره‌گیری می‌کند.

یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار روز ۲۳ اسفند اسنادی منتشر کرد که بر اساس آنها ، کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، باغی به مساحت چهارهزار و ۲۰۰ متر مربع را در منطقه ازگل تهران تصاحب کرده است.

اسناد منتشر شده درباره انتقال مالکیت این باغ ۴۲۰۰ متری در کنار حوزه علمیه‌ «امام خمینی» به موسسه‌ «پیروان اندیشه‌های قائم» با سهامداری کاظم صدیقی و پسرانش نشان می‌داد این ملک «۱۵۰ برابر زیر قیمت» فروخته شده است.

به دنبال واکنش‌های گسترده به این گزارش کاظم صدیقی که ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر را نیز برعهده دارد، در نامه‌ای به دادستانی، گفته بود که یک «آقا» که مورد اعتماد مجموعه تحت نظرش بوده در مراحل ثبت اداری مؤسسه مورد نظر او با «جعل امضا» و بدون اطلاع او و برخی اعضا اقدام به ثبت مؤسسه مورد نظرش کرده است.

با این حال حوزه علمیه‌ تهران پس از این سخنان و در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای صدیقی خود با حضور در دفترخانه، سند انتقال ملک را امضا کرده است
+6
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ماست میمالوم آی ماست میمالوم ، هیشکیم نمیتونه مثل قوه منحوس و جنایتکار قضائیه ماست بماله ! ( صمدآقا )
  5
  84
  ‌سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  ایشان آن گ را با دو نقطه خورد به همراه تو و رهبرتان . این یک نمونه بود ولی از بالا تا پایین این نظام در تمام خاک ایران زیاد دزدی و اختلاس شده چکار کردید ؟ ایشان زمین را باز گرداند ولی مدتی بعد همان را بهمراه حوزه علمیه با زیر قیمت به او بر میگردانید تا دلجویی شود از آخوند گریان .
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  مضحک بودن و فساد قضایی یعنی همین که خریدار و فروشنده خود صدیقی بوده یعنی خودش رضایت داده به خودش که زمین برگرده به خودش در موسسه شیطانی امام خمینی 😂😂😂 چه وضعیت خنده داریه. حوزه علمیه در اون نقطه شهر واقعا کارایش برای کی بوده و هست؟ طلبه هاش کی هستند ؟ مشخصه اون زمین را به اسم حوزه علمیه غصب کردن فقط واسه زندگی لاکسچری خودش و پسراش وگرنه اون قصر چه ربطی به مدرسه علمیه داره
  7
  27
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  لابد بعد از ٤٤ سال هم ملت عرعر!!
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  پس از این به بعد هر دزدی که جنس دزدی رو برگردوند نباید پیگیر قانونی بشه
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  بله بله، برای آخوند برگرداندن دارایهای دزدیده شده توسط خودش مجاز و همه چیز سر جاشه وآخوند هم به کارو زندگیش ادامه میده و آب از آب تکون نمیخوره، ولی در عوض یک انسان بدخت و فقیر از سر اجبار یک دزدی و سرقت کوچکی میکنه و اونموقع دمار از روزگارش در میارن و انگشتانشو قطع میکنند. این است حکومت اسلامی و عدل علی آخوندی.
  2
  30
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  باشه، ما هم باور کردیم، مثل اون دکل نفتی که خامنه ای مفعول مچل غیبش کرد بکمک عنتری نژاد، مثل اون طلاهایی که تو راه ترکیه و در ترکیه گیر ترکها افتاد، مثل هزاران هزار اختلاس و و و . میدونید گوشهای کی درازه؟؟؟؟؟ گوش خمینی دراز بود، گوش خامنه ای مفعول و هر کسی که معمم هست درازه، گوشهای ما بیرونه زیر عمامه نیست. مگر آخوند جماعت چیزی رو که گرفت یا تصاحب کرد به زور پس میده یا داده، انها چیزی رو که داده اند و همه عالم هم باخبرند، چیزی هست که شکم به زمین دمر میخوابند و خوابیده اند در حوزه های دمریه و قمبل میکنند بالا، اینه که میدن، نه چیزی رو که به زور یا از روی ترحم مردم نادان بهشون‌ داده شده و گفتند بدین به اسم خمس و زکات و فطریه و امثالهم. اینها انقدر بی ناموس و کثافتند که از دهان زن و بچه خودشان میگیرند و خرج شکم و حتی اول از همه خرج ...و زیز شکمشان میکنند. به امید دیدن هر آخوندی آویزان از تیر چراغ برقی از سر هر کوی و خیابان در سراسر دهاتها و شهرها و شهرستانهای ایران🌹.
  6
  26
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  بله اقا فرمودند آقای صدیقی از مایند و زیاد کش ندهید این کش نازک هست امکان پاره شدن کش هست
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه
  چرا این انگلهای جامعه محاکمه نمشوند؟ در سرزمین ظلم و ستم عدالت وجود ندارم.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.