روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد

یورونیوز: جدا شدن روکش موتور یکی از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ شرکت «ساوت‌وست ایرلاینز» ایالات متحده تنها دقایقی پس از برخاستن، منجر به بازگشت اضطراری آن به فرودگاه مبدأ شد.

این حادثه که روز یکشنبه روی داد، دومین حادثه برای هواپیماهای این شرکت بزرگ هواپیمایی آنهم در مدتی کمتر از یک هفته بود.

حادثه زمانی روی داد که این هواپیما با حدود ۱۳۵ مسافر و ۶ خدمه از فرودگاه دنور برخاست و درارتفاع ۳۱۴۰ متری از سطح زمین قرار گرفت.

در این زمان، مسافرانی که از پشت پنجره‌های هواپیما شاهد این حادثه بودند، روکش موتور را دیدند که از محل خود جدا شد و به بال هواپیما برخورد کرد؛ آنها از پشت پنجره‌ها از این صحنه فیلم گرفتند.
پس از این حادثه، هواپیما به همان فرودگاه مبدأ بازگردانده شد و مسافران نیز درنهایت با چهار ساعت تاخیر با هواپیمای دیگری به فرودگاه مقصد یعنی هیوستون در تگزاس منتقل شدند.

اگرچه در جریان این حادثه هیچ‌کس آسیب ندید اما اداره هوانوردی فدرال آمریکا تحقیقات درباره علل وقوع آن را آغاز کرده است.

شرکت هواپیمایی «ساوت‌وست ایرلاینز» ایالات متحده نیز در بیانیه‌ای، ضمن عذرخواهی از حادثه روی داده، اعلام کرد: «ما بالاترین اولویت خود را ایمنی مسافران و کارمندان خود می‌دانیم. تیم‌های تعمیر و نگهداری ما در حال بررسی هواپیما هستند.»

اگرچه مطابق با اسناد، بهره‌برداری از این هواپیما در سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شده اما شرکت از اعلام آخرین زمان تعمیر موتور آن خودداری کرده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از وقوع مشکل در موتور هواپیماهای 737-800s متعلق به این خطوط هواپیمایی منتشر شده بود و حادثه اخیر نیز دومین حادثه از این دست در یک هفته اخیر محسوب می‌شد. سه روز پیش از این، هواپیمای دیگری دچار آتش‌سوزی در بخش موتور شده بود.

در ژانویه سال جاری نیز جدا شدن پنجره و بخشی از بدنه یک جت ۷۳۷ مکس در آسمان، باعث زخمی شدن ۶ تن از خدمه هواپیما شد.

تکرار حوادثی از این دست در سال‌های اخیر برای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ باعث شد که ماه گذشته رئیس و مدیر اجرایی این شرکت هر دو از مقام خود برکنار شوند و سازنده این هواپیماها قول داد بحرانی که در ایمنی تولیداتش بوجود آمده را رفع کند.
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  ساخت آمریکا هست دیگه چی کارش میشه کرد 😀
  6
  4
  ‌سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.