فلاحت‌پیشه : جنگ با اسرائیل دام است و مدافعان جنگ همان کاسبان تحریم‌ها هستند

رادیو فرانسه: حشمت الله فلاحت‌پیشه، رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با "خبرآنلاین" گفته است که همه بازیگران منطقه در پی کشاندن دامنه جنگ به ایران هستند و مدافعان جنگ با اسرائیل در داخل کشور همان کاسبان تحریم‌ها هستند که منافع شان در وجود جنگ دائمی ایران با جهان و انزوای بین‌المللی کشور است.

فلاحت پیشه حمله به کنسولگری ایران در دمشق را نوعی دام یا فتنه نامیده که از سوی نتانیاهو برای ایران پهن شده است. او گفته است : "نتانیاهو می‌داند که در شرایط جنگی، آمریکا به دلیل وجود موافقتنامه‌های امنیتی مجبور است طرف اسرائیل را بگیرد." به گفته فلاحت‌پیشه هدف نتانیاهو درگیر کردن ایران در یک جنگ بی پایان است و این منافع بسیاری از جمله روسیه را به دلیل درگیری اش در جنگ اوکراین تأمین می‌کند.

فلاحت پیشه در جای دیگری از سخنانش افزوده است که "آنچه اسرائیل علیه ایران انجام می‌دهد جنگ نیست، فتنه است." به گمان رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران، نخست وزیر اسرائیل که از نظر سیاسی شکست خورده است می کوشد شرایط جنگی حاضر در غزه را از طریق درگیری مستقیم با ایران حفظ کند.

فلاحت‌پیشه همچنین گفته است که حمله به کنسولگری ایران در دمشق و تبعات آن نشان داد که سیاست خارجی جمهوری اسلامی که بر بلوف و سخنرانی استوار است چه آسیب هایی را متوجه کشور کرده است.

فلاحت پیشه تلویحاً اعتراف کرده است که جمهوری اسلامی ایران یک کشور منزوی در صحنه بین‌المللی است و چنین کشوری نباید دچار خطای راهبردی شود. او گفته است : " منافع تمام بازیگران امروز منطقه این است که جنگ به ایران کشانده شود. در شرایط کنونی ایران یک کشور تنها است. کشور نباید در این تنهایی دچار یک اشتباه استراتژیک شود...ایران نباید در دام و فتنه‌ای که نتانیاهو ایجاد کرده، بیفتد. دیگران فرصت‌طلبانه منتظر سوءاستفاده از اشتباه استراتژیک ایران هستند".

حشمت‌الله فلاحت پیشه در پایان رواج اظهارات یهودستیزانه در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی را بسیار خطرناک دانسته و گفته است : "یهودستیزی یا دین ستیزی به مقابله جامعه جهانی علیه کشور منجر می‌شود... این کشور و مردم هستند که آسیب‌های ناشی از این ویرانگری را متحمل می شوند."
+30
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  amiryousef - ملبورن ، استرالیا
  با عرض معذرت از بی‌ ادبی بنده خ.. کنید بجنگید مطمئن باشید روزی کانادا ایران شمالی خواهد شد برین اونجا .
  0
  12
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  دقیقا درسته۰ اگر ایران به دام جنگ بیفته برادر کشی شروع میشه
  13
  3
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این بهانه جنگ با اسرائیل دام است دام است را کرده اند تسبیح دستانشان و تا میگویند کی نظام اخوندی انتقام از اسرائیل میگرد فورا" میگویند اگر انتقام بخواهیم از اسرائیل بگیریم در دام جنگ می افتین. پس حشمت‌الله فلاحت پیشه خفه قان بگیرید و سرتان را پایین بگذارید و نسبت به اسرائیل هیچ غلطی نکنید نه توسط نیابتیهایتان نه توسط سپاه منحوس پاسدرانتان.
  1
  18
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  جربزه نداریدترسوها
  1
  18
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  همتون تو شلواراتون زرد کردید سرائیل شوخی که نیست مثل سگ می‌کشتتون انتقام سخت آره انتقام سخت زیر پتو
  1
  17
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این مرتیکه زمانی که رییس کمیسیون امنیت ملی بود .. زیاد میخورد، مگه همینا نبودن که با لباس پاسداری أومدن تو مجلس بعد از کتلت شدن شاشقاسم؟ حالا چی شده فتنه فتنه میکنن؟ اینها برای امریکای بایدن شاخ و شونه میکشن، ولی به اسراییل که میرسه کلا خاویارهاشون میره مرخصی.
  0
  13
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.