واکنش دانشکده الزهرای بوشهر به کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی: «پیگیری قضایی می‌کنیم»

رادیو فردا: به دنبال انتشار ویدیو کلیپی از دانشجویان دختر دانشگاه الزهرای بوشهر که فارغ‌التحصیلی خود را با موسیقی محلی و رقص جشن گرفته‌اند، رئیس این دانشگاه تهدید به تعقیب قضایی دانشجویان کرد.
این ویدیو کلیپ که طی روزهای شنبه و یکشنبه با استقبال گسترده‌ای بین کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است، شماری از دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۸ رشته مهندسی معماری در دانشگاه الزهرای بوشهر را نشان می‌دهد که پایان این فصل از زندگی خود و ورود به فصلی تازه را جشن می‌گیرند.

ویدیوی یادشده اما واکنش زهرا حاجیانی، رئیس دانشکده الزهرا بوشهر، را به دنبال داشت که در آن می‌گوید نیروهای حراست دانشگاه به بررسی این رخداد مغول شدند.

خانم حاجیانی در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اظهار داشت: «بعد از کرونا و نیز به علت کمبود منابع مالی هیچ جشن فارغ‌التحصیلی دردانشکده الزهرا برگزار نشده و کلیپ پخش شده در فضای مجازی توسط چند دانشجوی فارغ‌التحصیل این دانشگاه بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دانشگاه به صورت خودجوش برگزارشده و دانشگاه در جریان برگزاری آن هیچ نقشی نداشته است.»

وی افزود: «این موضوع توسط حراست دانشگاه دردست بررسی است و دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده شناسایی شده و فردا قراراست به همراه پدرش جوابگوی این کارش باشد.»

رئیس دانشگاه الزهرای بوشهر سپس با «غیرقانونی» خواندن این شادی فارغ‌التحصیلی گفت که دانشگاه متبوع او «پیگیری قضایی» این رخداد را «تا حصول نتیجه ادامه خواهد داد».

حجاب اجباری و مسئله آزادی اجتماعی زنان و دختران در ایران به چالشی بزرگ برای جمهوری اسلامی تبدیل شده که تلاش می‌کند با احکام قضایی و جرایم سنگین مالی، قرائت خود از دین را به زنان تحمیل کند و مانع استفاده آنها از حق آزادی پوشش و سبک‌های مختلف زندگی بشود.

جامعه ایران به‌ویژه پس از اعتراضات سال ۱۴۰۱ که به اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» شهرت یافته است، شاهد موارد بیشتر و روزافزون مخالفت‌های مدنی با حجاب اجباری و محدودیت‌های اجتماعی زنان بوده است.
+26
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  دختر بالا 14 پونزده سال.رقص فقط یه معنی میده.دلبری.یا پیداکردن جفت.همسر.شوهر.زیر 14 اشکال نداره.برا بچه شادی خنده ورقص ایراد نداره.این غریزه است.بخش اصلی مغز انسان از هزارااان سالقبل فرق نکرده.بخش اصلی مغز غریزه است.هرچی عاقل. فلسوف باشی.دانیشمندبشی.باز از غریزه پیروی میکنی.شاعرمیگه.عاقلان نقطه پرگاروجودندولی.عشق داندکه دراین داعره سرگردانند.من بجا عشق کلمه غریزه میذارم.
  64
  1
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  بیچاره ها از یک شادی معمولی محرومند
  1
  21
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید شما آینده ایران هستید شماها باید ایران رو دوباره بسازید به امید آزادی ایران
  1
  8
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  JkFarzad - منچستر، انگلستان
  آقا بزارید خوشحال باشن ،مگر چیکار کردن،چرا با شادی مردم مخالف هستید
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.