پناهیان در تلویزیون عذرخواهی کرد

خبرگزاری تسنیم: به‌دنبال انتقادات از پناهیان به‌خاطر اظهاراتش درباره حضرت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم  و حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام، روز گذشته صوتی از شیخ حسین انصاریان در فضای مجازی منتشر شد که به‌شدت از این اظهارات انتقاد کرده و گفته بود؛ «أَستَغفِرُ ٱللَٰهَ رَبِی وَأَتُوبُ إِلَیهِ؛ پیغمبر و علی که این‌گونه قرآن از آنها تعریف می‌کند گوشت‌تلخ بودند؟ دیگر ناسزایی از این بالاتر بود که به پیامبر و امیرالمؤمنین گفته شود؟ توجیهات بیان‌شده روز بعد یک قران ارزش ندارد؛ چون دفاع از خود بوده نه از امیرالمؤمنین و پیغمبر. شما را به‌خدا بلد نیستید روی منبر پیغمبر ننشینید، حرام است والله!»

در پی واکنش شیخ حسین انصاریان به این اظهارات، پناهیان در برنامه سحرگاهی شبکه 3 تلویزیون از دیدارش با شیخ انصاریان روایت کرد و ضمن آن از علمای حوزه نیز عذرخواهی کرد.

پناهیان گفت: ایشان (شیخ حسین انصاریان) به‌عنوان پیشکسوت این مسیر به من گفتند به‌خاطر تعابیری که برای امیرالمؤمنین به‌کار بردم، دلجویی از مؤمنین و علمای حوزه که برایشان این سوءتفاهم و دلخوری پیش آمده صورت بگیرد، البته من توضیحات کاملی برای ایشان دادم چون توضیحات بنده را از سیما نشنیده بودند که از جانب حساد این تعابیر را مطرح کرده بودم.

وی گفت: برخی‌ها می‌گفتند این غلظتی که باید گفته شود در قرآن از جانب کفار آمده است که من گفتم من اصلاً از جانب خودم این وضعیت را درباره امیرالمؤمنین نگفتم، از طرف دیگر شما شرایط استودیو را هم می‌دانید که اواخر بحث با عجله پیش می‌رود و همواره با انگشت نشان می‌دهند.

پناهیان گفت: من به توصیه پدرانه ایشان از همه اهل علم در حوزه که دچار ناراحتی به‌خاطر این تعبیر شدند عذرخواهی می‌کنم، از همه مؤمنین و دلسوزان عذرخواهی می‌کنم و استغفار می‌کنم اگر به ساحت مقدس امیرالمؤمنین جسارتی شده باشد حتی در حد بی‌اعتنایی کردن.

این سخنران مذهبی گفت: ایشان (شیخ انصاریان) به من گفتند؛ "شما باید صریحاً می‌گفتید که حسودان می‌گویند که امیرالمؤمنین گوشت‌تلخ بوده است."، من به ایشان عرض کردم در توضیحاتم مفصل‌تر این نکته را گفته بودم، به‌هرحال ما وقتی غم حضرت را می‌خوریم باید بدانیم حضرت در چه فضایی مظلوم واقع شدند.
+2
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  مردمی که هنوز دل به این اراجیف صد من یک غاز می‌دهند و برایشان مهم است، حتما باید سوار پراید یک میلیاردی شوند و به آخوند همانند چهارپایان کاخ بر گرده شأن حمل نمود. پیغمبری با سابقه غش و هذیان گفتن، برادرزاده ای با سابقه قتل و گردن زدن کما بیش ۷۶۰ یهودی در خیبر عمر و ابوبکر و عثمان آنچنانی، لیاقت تعظیم و تکریم در قرن بیست و یکم را دارند؟ فقط فکر کنیم اگر تمام این وقتها و انرژیها در طول هزارو چهارصد و اندی سال در راه رشد و تعالی انسانی و کشف کاینات صرف میشد آیا هنوز باید از بیماریهای متفاوت رنج میبردیم، یا هنوز پراید سوار می‌شدیم؟🤕🤨
  3
  56
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  حالا اگر هر کس دیگری بجای زنازاده پناهیان بود، به‌جرم «سب‌النبی» و «ارتداد» اعدام می‌شد دین اسلام یک دین عقب مانده ی ضدبشری است که در قرن ۲۱ جایش در زباله دان است و بس. پیامبر این دین هم یک جانی بالفطره، قدرت طلب و زورگو و یک بیمار جنسی به تمام معنا بود که راحت و پاکیزه از هر زنی خوشش می آمد، و لو اینکه آن زن شوهر داشت، به هر شکلی بود آن زن را به چنگ می آورد. او در تلاش که برای رسیدن به اهدافش، به هر وسیله ای لازم بود متوسل می شد و هیچ خط قرمزی نمی شناخت. احمق هستند کسانی که این خونخوار وحشی را الگو قرار می دهند.
  0
  46
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  برای این پاچه خورها و بندگان ضحاک علی اصولأ مجازات و پیگرد قانونی وجود نداره اول هر دزدی میکنی یا شکری بخواهی میخوری بعد که گندش دراومد یک عذرخواهی میکنی حالا هر کسی که این اراجیف رو گفته بود یا مثل امام جمعه دزدی کرده بود به همین راحتی دست از سرش برمی‌داشتند
  0
  29
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  خاک عالم بر سر این ملتی که هنوز این ارارات رو توی قرن ٢١ باور دارند،خلایق هر چه لایق
  0
  6
  دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  JkFarzad - منچستر، انگلستان
  من که اصلا گوش نمیدم به این پناهیان با این اراجیفش یک پسفطرتی هست یک آدم عوضی هست کسی که با اون پای بساط بوده داشت واسه یکنفر تعریف می‌کرد و من داشتم میشنیدم نه تو ایران یک جایی اصلا فکر نمیکردن من ایرانیم فکر می‌کرد عربم یا ترکیه‌ام ،،فقط آمدم فحش بدم بهش برم‌،و بگم خدا کنه همون بالایی که اون زن آوردی سر خودت بیاد
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.