ماجرای خانه‌های یک دلاری در روستاهای ایتالیا چیست؟

العربیه: سال‌هاست مردم سراسر جهان جذب شهرهای جزیره «سیسیل» ایتالیا شده‌اند، جایی که خانه‌های متروکه با قیمت‌هایی از یک یورو معادل 1.08 دلار به فروش می‌رسد.

صدها خانه را افرادی از گوشه و کنار دنیا خریده‌اند، از جمله مردیت تابون، 44 ساله اهل شیکاگو در سال 2019، متوجه شد که شهر «سامبوکا دی سیچیلیا» خانه‌هایی را با قیمت یک یورو به حراج گذاشته است.

بر اساس آنچه شبکه «العربیه بیزنس» مطلع شده است، تابو به شبکه آمریکایی «سی‌ان‌بی‌سی» گفت: «بسیاری از مردم به من هشدار دادند احتمال دارد یک کلاهبرداری باشد.»

این شهروند اهل شیکاگو برای خانه‌ای به قیمت 5555 یورو بدون اینکه آن را ببیند پیشنهاد داد و برنده شد، او یک سفر 4 ساله برای بازسازی این خانه را آغاز کرد.
آمادگی برای هزینه‌های اضافی
خانه‌ها در جزیره «سیسیل» از یک یورو شروع می‌شود، اما این تازه شروع هزینه‌های بیشتر است.

در شهر «موسوملی» که یکی از محبوب‌ترین شهرهایی که خانه‌های متروکه را به قیمت 1 یورو برای فروش گذاشته است، خریداران باید مبلغ 500 یورو برای دلال املاک و 2800 یوروی دیگر برای سند مالکیت هزینه کنند.

روبیا دنیلز 50 ساله اهل برکلی کالیفرنیا در سال 2019 سه خانه را به قیمت یک یورو در شهر «موسوملی» خرید. او تلاش خود را بر بازسازی خانه اصلی تعطیلات خود متمرکز کرده است. ابتدا فکر می‌کرد بازسازی آن 20 هزار دلار هزینه می‌برد، او تا کنون 35 هزار دلار برای این خانه هزینه کرده و امیدوار است که هزینه‌ها زیر 40 هزار دلار بماند.

تابون برای خانه خود علاوه بر مالیات و هزینه خرید 5555 یورو، قیمت خرید خانه او به 5900 یورو معادل 6400 دلار رسید. او ساختمان مجاور را از طریق فروش خصوصی با صاحبخانه به قیمت 22000 یورو معادل 24 هزار دلار خرید.

تابون در طول چهار سال حدود 425 هزار یورو برای بازسازی خانه رویایی خود در «سیسیل» هزینه کرد.

دنی مک کوبین، شهروند استرالیایی که یک خانه یک یورویی را در شهر «موسوملی» خریده است، گفت «تعداد زیادی» از خارجی‌ها تلاش دارند تجارتشان را از کشور اصلی خود اداره کنند.

مک کوبین خانه ارزانش را در «سیسیل» در سال 2019 با این امید که آن را به یک موسسه خیریه نجات غذا تبدیل کند، خرید، او در نهایت خانه‌اش را پس از آسیب‌های فراوان به آژانس املاک فروخت و توانست موسسه خیریه خود با نام «The Good Kitchen» را در جای دیگری از شهر افتتاح کند.

کوبین می‌گوید: «بهتر است اینجا برای انتخاب کاشی و هر چیزی که نیاز است با کارگر ساختمانی همراه باشید، او همچنین توصیه می‌کند یک مدیر پروژه محلی پیدا کنید که بتواند انگلیسی و ایتالیایی صحبت کند تا برنامه ها را برای کارگران محلی توضیح دهد.»

دانیلز در زمینه ساخت و ساز مشغول است او به سرعت فهمید که کارها در سیسیل بسیار بیشتر از ایالات متحده زمان می‌برد.

دانیلز می‌گوید: «در سیسیل گرفتم که چگونه انتظارات اینجا و نه انتظارات آمریکایی‌ام را با پیمانکاران تنظیم کنم.»

دانیلز در ادامه می‌گوید: برای درک فرهنگ و نحوه انجام کارها باید صبر داشته باشید تا احساس ناامیدی نکنید. او از سال 2020 خانه اصلی خود در «موسوملی» را پیوسته بازسازی کرده است اما تا اتمام کار چند ماه فاصله دارد.
آموزش زبان
تابون، دانیلز و ماکوبین توصیه می‌کنند، یادگیری زبان ایتالیایی برای گردش در «سیسیل» بسیار مهم است، به خصوص اگر قصد دارید بخشی از سال را در آنجا سپری کنید.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.