کارمند حسابداری مجتمع بندر امام ۲ میلیون دلار را از کشور خارج کرده و خود نیز به کانادا گریخت

مجتمع بندری امام خمینی در شهرستان ماهشهردویچه وله: یک کارمند امور مالی مجتمع بندری امام مبلغی معادل دو میلیون دلار را به صورت قاچاقی از ایران خارج کرده است. خانواده این فرد در زمستان و خود او در تعطیلات نوروزی به کانادا رفته‌اند.

روزنامه اعتماد جزییات جدیدی درباره اختلاس دو میلیون دلاری از مجتمع بندری "امام خمینی"منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، فرد اختلاس‌کننده به نام "الف.الف" مسئول صدور چک در حسابداری مجتمع بندری امام بوده و رقمی معادل دو میلیون دلار را به صورت ارز دیجیتال از کشور خارج کرده است.

خانواده این فرد در زمستان گذشته و خودش نیز در تعطیلات نوروز به کانادا رفته‌اند. پس از پایان تعطیلات نوروزی زمانی که او در محل کارش حاضر نشد، موضوع برداشت غیرقانونی او کشف شده است.

همسر این فرد نیز که با نام اختصاری "الف.ش" معرفی شده در یک شرکت صنایع غذایی در منطقه ویژه "امام خمینی" سمت مدیریتی داشته است. این فرد همچنین مدیرعامل هلدینگ "الف" نیز بوده است.

به نوشته روزنامه اعتماد، این هلدینگ در سال ۱۳۸۷ "یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در بنادر کشور برای تولید و صادرات شکر را با سازمان بنادر و کشتیرانی امضاء کرده بود و در آخرین تحولات، برای پرداخت حقوق کارگران خود نیز به مشکل خورده است". 

خبرگزاری تسنیم درباره این خبر نوشته است: «فرد متخلف به‌ عنوان مسئول حوزه پرداخت مجتمع بندری امام خمینی مبالغی را به حساب‌های ثالث واریز کرده که با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان بلوکه شده است. مبلغ واریزی به حساب‌های ثالث تا کنون مشخص نیست. طبق اظهارات یکی از مدیران بندر امام، مبلغ اعلام شده در برخی رسانه‌ها [در خصوص اختلاس حدود دو میلیون دلاری یا ۱۲۰ میلیارد تومانی] مورد تأیید نیست.»

روزنامه اعتماد در پایان گزارش خود از مجموعه وزارت راه، سازمان بنادر و کشتیرانی و مدیران غیربومی بندر امام خواسته تا درباره این موضوع پاسخگو باشند که "چگونه رقمی در سطح دو میلیون دلار از خزانه یک سازمان برداشت شده و تا بعد از تعطیلات چنین امری نامکشوف مانده است.»  

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی در ماهشهر یکی از قطب‌های مهم حمل و نقل منطقه‌ای است
+41
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  اسم های این انسانهای شریف را که از مسئولین و مفعولین نظام هستند کسی نفهمد با آبروی مومن بازی میشود! همیشه در همین حد الف نون جیم کافی است!
  0
  28
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  هر کسی این خبر را داده اززخود نظام کثیف بوده و چرا با اسامی خ.خ و یا الف.الف نامبرده شده اند، چرا اسامی آنها کامل نامبرده نمیشود تا مردم آنها را شناسایی کنند و به آنها سرویس ندهند.
  1
  25
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  نوش جونش،تمرین زیاد داشته و عملی کرده
  17
  4
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا
  اینا دزدی نیست اختلاس هم نیست هرزگاهی این عزیزان با مردم إیران شوخی میکنن توی این مملکت یه دزد بود اونم شاه ایران بود
  3
  18
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  در این مجتمع قبل از اقدام به هر گونه لواط دادن و باجناقبازی گویا رقص بندری از واجبات است....در ضمن مدتیست در این سایت از پا اندازان و طرفداران رهبر طوسی پرورشان حتی برای منفی دادن خبری نیست🤣چه بهتر مشغول لهو و لعب مدل رمضون یخی هستند 😅
  1
  17
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ساده نگریست اگر فکر کنیم طرف بهمین راحتی دو میلیون دلار رو هاپولی کرده و رفته کاتادا !! بی شک چند تا دونه درشت هم پشت قضیه هستند ! بوقتش زوایای پنهان قضیه روشن میشه ، باید صبر کرد و دید !!
  1
  21
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  خدا لعنتش کنه. پول حرام خوردن نداره
  1
  9
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  بزودی ف‌ الف هم در میاد فاطی افغانی الزشی
  1
  12
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.