توضیحات پوریا زراعتی درباره حمله با چاقو به او

پوریا زراعتی خبرنگار شبکه ایران اینترنشنالدویچه وله: پوریا زراعتی خبرنگار ایران اینترنشنال که مورد حمله دو مرد با چاقو قرار گرفته، با شبکه ITV بریتانیا گفت‌وگو کرده است. به گفته او مهاجمان ابتدا به بهانه "گدایی" به او نزدیک شده‌اند.

پوریا زراعتی، خبرنگار و مجری تلویزیون ایران اینترنشنال که در اثر حمله دو فرد ناشناس با چاقو زخمی شده بود برای اولین بار با شبکه بریتانیایی ITV درباره این موضوع گفت‌وگو کرده است.

نشریه آلمانی اشپیگل که بخش‌هایی از این گفت‌وگو را منتشر کرده، از قول پوریا زراعتی نوشته که این حمله "یک زنگ خطر" بوده است.

پوریا زراعتی از بیمارستان مرخص شده و به سر کارش باز گشته است.او روز پنجم آوریل در شبکه اکس نوشت: «بهترم، دقایق پیش با کمک پلیس به استودیو رسیدم تا بتونم روال عادی کارم رو ادامه بدم، توضیحات در مورد سؤالات شما، در برنامه‌ی امشب.»

او سپس در برنامه همیشگی خود درباره اتفاقی که برایش افتاد توضیح داد و گفت پس از مرخصی از بیمارستان همراه همسرش به یک خانه امن منتقل شده است.

زراعتی در مصاحبه با ITV گفته در حالی که در منطقه ویمبلدون لندن بوده یک مرد به او نزدیک شده و از او درخواست سه پوند پول کرده و سپس او را نگه داشته و یک مرد دیگر به پای او چاقو زده است. او گفته: «آنها می‌توانستند من را بکشند زیرا همان طور که نفر دوم مرا نگه داشت و نفر اول چاقو را بیرون آورد، آنها این اختیار را داشتند که هر زمان که می خواستند متوقف شوند.» اما به گفته او آنها تصمیم گرفتند به ضربه به پا بسنده کنند.»

انگیزه این حمله هنوز مشخص نشده اما از آنجا که جمهوری اسلامی تا کنون بارها خبرنگاران رسانه‌های فارسی زبان را تهدید کرده و خبرنگاران ایران اینترنشنال نیز هدف این تهدیدها بوده‌اند، پوریا زراعتی و شبکه ایران اینترنشنال ماموران جمهوری اسلامی را مسئول این حمله معرفی کرده‌اند. تهران اما هرگونه دخالت در این حمله را تکذیب کرده است.

پلیس بریتانیا سه مظنون این حمله را شناسایی کرده اما تا کنون کسی دستگیر نشده است. به گفته پوریا زراعتی نفر سوم ظاهرا در خودرو منتظر دو فرد مهاجم بوده که پس از حمله با خودرو از محل فرار کرده‌‌اند. مردان متهم چند ساعت پس از این حمله از فرودگاه هثرو لندن را ترک کرده‌اند. خودرویی که احتمالا مورد استفاده مظنونان بوده از سوی پلیس توقیف شده و در حال بررسی است.

آلیسیا کرنز، رییس کمیته خارجی مجلس نمایندگان بریتانیا ابراز نگرانی کرده که این کشور اقدامات کافی برای حفاظت از مخالفان رژیم ایران انجام نداده است. شبکه ایران اینترنشنال از سوی جمهوری اسلامی به عنوان یک گروه تروریستی طبقه‌بندی شده و رسانه‌های دولتی ایران این شبکه را متهم می‌کنند که قصد براندازی جمهوری اسلامی را دارد.

رسانه خبری "آی‌تی‌وی‌نیوز" آذرماه گذشته با انتشار گزارشی از قصد جاسوسان جمهوری اسلامی برای انجام حمله تروریستی به استودیوهای شبکه تلویزیونی ایران‌اینترنشنال در غرب لندن خبر داده بود.

این گزارش می‌گوید جاسوسان اجیر شده جمهوری اسلامی در ابتدا قصد داشتند با استفاده از یک خودروی بمب‌گذاری شده به استودیوی این شبکه حمله کنند، اما با گذشت یک ماه به دلیل نگرانی‌شان از انجام این حمله، تصمیم گرفته شد تا با چاقو مجریان را به قتل برسانند.
+7
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.