خوردن چند عدد تخم‌مرغ در هفته مجاز است؟

مصرف متعادل تخم‌مرغ ممکن است برای قلب شما مفید باشددویچه وله: با اینکه تخم‌مرغ منبع سرشار پروتئین است، اما دارای مقدار زیادی کلسترول است. بنابراین سوال اینجاست که آیا این ماده غذایی جایی در یک رژیم غذایی سالم برای قلب دارد؟

به گزارش healthline، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بله، مصرف متعادل تخم‌مرغ ممکن است برای قلب شما مفید باشد. با این حال، متخصصان هشدار می‌دهند که افراد مبتلا به بیماری قلبی یا دیابت باید در مورد میزان مصرف آن با پزشک خود مشورت کنند.

طبق این مطالعه که در ۶ آوریل در جلسه علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا ارائه خواهد شد، محققان موسسه تحقیقات بالینی کارولینای شمالی با مطالعه بر روی ۱۴۰ فرد ۵۰ سال به بالا دریافتند میزان کلسترول خون افرادی که در طول هفته، ۱۲ تخم‌مرغ می‌خوردند، پس از ۴ ماه، مشابه افرادی بود که کمتر از دو تخم مرغ در هفته می‌خوردند.

شرکت کنندگان این مطالعه یا بیماری قلبی عروقی داشتند و یا در معرض خطر بالای ابتلا به آن بودند.

البته محققان تاکید می‌کنند که نتایج این مطالعه نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد.

تخم‌مرغ منبع عالی پروتئین و حاوی بسیاری از ریزمغذی‌ها مانند ویتامین‌های B، کولین و اسیدهای چرب امگا ۳ است. کولین، ماده‌ای است که نقش بسیار مهمی در متابولیسم و سوخت و ساز چربی دارد.

با این حال، باید به خاطر داشت که یک تخم مرغ بزرگ حاوی ۱۸۶ میلی‌گرم کلسترول است.

دستورالعمل‌های رژیم غذایی قبلا توصیه می‌کردند که نباید بیش از ۳۰۰ میلی‌گرم کلسترول در روز مصرف کنید. دستورالعمل‌های کنونی پیشنهاد می‌کنند که مصرف کلسترول رژیم غذایی را تا حد امکان پایین نگه دارید.

علاوه بر این، خطرات سلامتی تخم‌مرغ ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت یا انواع خاصی از بیماری‌های قلبی عروقی متفاوت باشد.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.